Apple pokazało nowe urządzenia! – iPhone 7 i nowy Apple Watch

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
07.09.2016

Jest godzina 21:00 i właśnie zakończyła się prezentacja nowych produktów Apple. Za mną 2h nudnej konferencji i dwie kawy, także zapraszam na podsumowanie najważniejszych informacji!

Konferencja zaczęła się od „zabawnego” filmiku, na którym był pokazany dojazd Tima Cooka na konferencję. Były śpiewy, śmiechy i odwiedziny znanego piosenkarza P.Williamsa. Jeśli tego nie widzieliście, to nie macie czego żałować….

Apple Music

Na początku dowiedzieliśmy się, że Apple Music posiada już 17 milionów subskrybentów, pozyskało nowych artystów oraz, że w zeszłym roku miało miejsce 70 ważnych premier albumów. Spotify chyba ma czego się obawiać?

App Store

Przedstawiono kolejne statystyki, tym razem usłyszeliśmy o 140 mld pobrań aplikacji, 106% wzroście pobrań z miesiąca na miesiąc, sklep Apple przyniósł 2x większy zysk, niż konkurencyjny Google Play. W sklepie znajduje się 500.000 gier a niedługo dołączy kolejna…

Nintendo wraz z Mario Bros trafi do sklepu. Będzie to uproszczona wersja znanej wszystkim gry, w którą będzie można grać za pomocą jednej ręki. W grze nie będzie mikropłatności, zapłacimy raz i będziemy mieli spokój.

Edukacja

Tutaj Apple goni konkurencję i w końcu iWork umożliwi pracę grupową na dokumentach. Miło, że w dobie Evernote, Dropbox, Google Docs itp. Apple również myśli o pracy wielu użytkowników w czasie rzeczywistym.

Nowy Apple Watch!

Po długim i nudnym wstępnie, w końcu został zaprezentowany pierwszy sprzęt. Na początek Tim Cook wziął Apple Watch series 2, ponieważ tak będzie oficjalnie nazywał się nowy smartwatch.

CEO Apple przedstawił ciekawe statystyki, według których Apple ze swoim smartzegarkiem plasuje się na drugim miejscu pod względem przychodów ze sprzedaży zegarków zaraz po uwaga… Rolexie!

Potem dowiedzieliśmy się o wszystkich nowościach, które znajdą się w watchOS3, ale o tym wszystkim już wiedzieliśmy i pisaliśmy kilka miesięcy temu tutaj. Szał jaki niesie za sobą gra Pokemon Go nie mógł zostać niezauważony przez Apple i zaprezentowano nam… Pokemon Go na zegarku, który trafi do niego pod koniec roku.

Apple Watch series 2 będzie do złudzenia przypominał swoją pierwszą generację. W najnowszym wydaniu otrzymamy wodoodporność, głośnik „wypluwający” wodę oraz GPS. Poza tym oczywiście będzie szybszy, wydajniejszy, posiadał będzie jaśniejszy ekran. Obudowa będzie z aluminium, stali i białej ceramiki.

Następnie Tim Cook zapowiedział współpracę z Nike i został nam przedstawiony wyjątkowy model, zaprojektowany wraz z Nike w 4 różnych kolorach.

Apple Watch series 2 oral Nike+ będę kosztowały 369$ a stare modele zostają obniżone do 269$. WatchOS premierę będzie miał 13 września, natomiast zegarki będą dostępne w preorderze od 9 września, a w sprzedaży 16 września.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus!

Jeśli pominiemy informacje o sprzedaży 1.000.000.000 modeli oraz przypomnienia co czeka nas przy aktualizacji iOS10, dojdziemy do 10 podpunktów, które przedstawiają nowego iPhone!

 1. Design: dwa nowe kolory – czarny i… czarny! Jeden z nich będzie po prostu matowy. Oprócz tego będzie złoty, różowy oraz srebrny.
 2. Home button: nowy (nie)fizyczny przycisk home, który będzie działał dzięki Force Touch i Tapic Engine.
  home-button
 3. Wodo i kurzoodporny – standard IP67 (pamiętajmy, że jest to standard na drobne zachlapania).
 4. Aparat, który otrzyma najwięcej nowości: optyczna stabilizacja obrazu, f/1.8, 12-megapikselowa energooszczędna matryca, redukcja szumów, 100 milardów operacji przy zdjęciu w 25 milisekund, szybszy, 50% więcej światła, RAW, przednia kamera 7 MP, tylna 12 MP, dwa obiektywy w wersji z plusem, optyczny zoom, lepszy cyfrowy zoom. Najwięcej czasu poświęcono właśnie na aparat, co daje jasno do zrozumienia co jest zabójczą nowością.
  aparat
 5. Wyświetlacz Retina HD, jaśniejszy, lepszy, wspierający 3D Touch.
 6. Głośniki stereo.
 7. AirPods. Zgodnie z doniesieniami, iPhone pozbawiony będzie wejścia mini jack i słuchawki w zestawie będą wyjście lightning.
 8. Wireless. Do każdego zestawu dołączona zostanie przejściówka minijack-lightning. Dodatkowo Apple pokazało nowe bezprzewodowe słuchawki AirPods, Beats solo 3, Powerbeats 3 i Beats X.
 9. ApplePay, na jesieni dojdą nowe kraje obsługujące tą technologię.
 10. Soc A10 Fusion. Szybciej, wydajniej, dłuższy czas na jednym ładowaniu.

Tak w skrócie prezentuje się iPhone 7:

podsumowanie1

A tak iPhone 7 plus:

podsumowanie-2

Sprzedaż od 16 września, w Polsce tydzień później tj. 23 września. Ceny za iPhone 7 rozkładają się następująco: 32 GB za 649$, 128 GB za 749$ i 256 GB za 849$, natomiast iPhone 7 Plus: 32 GB za 749$, 128 GB za 849$, 256 GB za 949$.