Eureka! Chrome dla Androida pozwoli na odtwarzanie filmów w tle

Artur Patnaik
Artur Patnaik
17.09.2016

Najnowsza wersja beta najpopularniejszej przeglądarki dla Androida po latach wprowadza możliwość kontynuowania oglądanych filmów w tle. 

Nie chodzi tu o opcję pracy na kilku aplikacjach, która startuje wraz z 7 wersją Androida, a o całkowite zminimalizowane aplikacji w trakcie odtwarzania pliku wideo. Nowa funkcja na ten moment znajduje się w fazie beta, a zapisani na testy mogą pobrać Google Chrome 54 Beta pod tym linkiem. Dzięki temu jeśli chcemy będziemy mogli w końcu słuchać muzyki z YouTube w tle, a z pewnością jest to funkcja na którą użytkownicy Androida musieli bardzo długo czekać.

nexus2cee_screenshot_20160915-164103-668x432

Wśród innych nowości w kolejnej becie Chrome znajdziemy też odświeżony wygląd nowej karty, z której znikną ikonki najczęściej przeglądanych stron oraz zakładki i zostanie tylko pasek wyszukiwania, a przy scrollowaniu w dół zobaczymy sugerowane artykuły zintegrowane z Google Now. Dodatkowo wprowadzono wsparcie dla Custom Elements V1 API i dedykowany menedżer pobierania.

 • Czy przeglądarka Safari od Apple posiada taką funkcję?

 • Mong

  Świat jednak idzie do przodu…

 • aastelix

  Od dawna można to robić na inne sposoby. Chyba nikt nie czekał na tą łachę.
  Ja czekam na inną. Aż Apple pozwoli na jakąś aplikację do pobierania materiałów z yt na dysk.

  • pikut

   Apple nie jest za piraceniem, wiec nie liczyłbym na to…

   Edit: niektórzy mylą ograniczenie Apple z pilnowaniem praw autorskich itp

   • LinekPark

    Ułomności bt i nfc chyba do tego nie zaliczysz? Karty pamięci także…

   • Prawa autorskie? Apple wystarczająco dużo płaciło odszkodowań w związku z korzystaniem z cudzych rozwiązań bez licencji.

    • LinekPark

     Cii… Tu o Apple można pisać jedynie piesni pochwalne i robić im lizanie jaj. Każda krytyka to lincz i unikanie dyskusji poprzez zasłanianie się własnymi dopowiedzeniami i tym, że nas nie stać, a to, że rodzina ma to się nie liczy. Nie zamierzają podać alternatyw dla bt, nfc, czy kart pamięci, bo wyśnili, że pół 1 posta do potęgi 30% z 2 posta odjąć 3/4 z 3 posta = kłamiesz, więc nie będę z tobą gadać… Idzie ręce załamać fanatyzmem co niektórych.
     PS
     A spróbuj takiemu wytknąć, że o takim Sony głupoty pisze! Wcisnie Ci, że o Apple to piszesz, potwierdzi to info ze strony (!)Samsunga(!) o jego modelu S4A i koniec, dalej już są wyzwiska… Ale to my się mylimy, bo nie doświadczamy emejzingu na co dzień.

     • Obejrzałem kilka konferencji Apple. Głównie się skupiają na swoich produktach mamiąc widzów na wiele sposobów bez porównywania z konkurencją z wiadomych względów.

     • aastelix

      Nigdy nie oglądałem takiej konferencji ale kiedyś przez przypadek trafiłem na pokaz jakiś garnków i tam też wychwalali swoje bez porównania z konkurencją.
      Co w tym dziwnego to nie wiem. W telewizji jak jest reklama bmw to też nie ma tam porównania z Audi. Coś jest z nimi nie tak?
      Każdy chce się pokazać jak najlepiej i najczęściej przejaskrawia rzeczywistość.
      Takie życie, taki rynek i takie czasy.

     • LeEco porównuje swoje produkty z konkurencją.

   • LinekPark

    Niektórzy mylą Sony z Samsungiem, wciskają rozmówcy, że pisze o Apple i atakują, że są oni zaslepieni! To dopiero trolle… Wiesz o kim mowa? Kiedy się z tego wytłumaczysz? Czy jak Kadafi dopowiesz co nie co sobie i będziesz się wszystkim zapierać przed prawdą??

 • LinekPark

  To, multiokna, skalowanie interfejsu, w tym ikon i czcionek, wysuwana szuflada aplikacji… 7ka zapowiada się świetnie!

 • Piotr

  Nareszcie