Premiera iPhone 7 i Apple Watch 2 w Polsce!

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
23.09.2016

Prezentacje najnowszych modeli iPhone oraz Apple Watch mamy już dawno za sobą, teraz trafiają one do coraz większej ilości krajów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od dzisiaj tj. 23 września 2016 roku, iPhone 7 i Apple Watch series 2 są dostępne również w Polsce.

Niektórzy na pewno są zadowoleni, że czas oczekiwania na rozpoczęcie sprzedaży produktów Apple w naszym pięknym kraju skraca się z roku na rok. Jeśli spojrzeć na poprzednie lata, to sytuacja wygląda następująco: iPhone 6 trafił z ponad miesięcznym opóźnieniem (19 września na świecie, a dopiero 25 października w Polsce), sytuacja z iPhone 6s poprawiła się i różnica wynosiła już tylko 2 tygodnie (25 września na świecie, natomiast w Polsce 9 października) a podczas tegorocznej premiery najnowszego iPhone 7, różnica wyniosła już zaledwie tydzień (16 września na świecie, a w Polsce 23 września). Czy w takim razie za rok kupimy go u nas równo ze światową premierą? 😉

Polskie ceny są już znane od jakiegoś czasu, ale gdzie można kupić iPhone 7?

Od 00:01 ruszyła oficjalna sprzedaż w Polsce w warszawskiej Arkadii. iPhone 7 można było nabyć w sklepach iSpot, Euro RTV AGD, Saturn oraz u operatorów komórkowych T-mobile oraz Orange. Jeśli chodzi o dostępność modeli to dosłownie chodzi wyłącznie o iPhone 7, bowiem większa wersja iPhone 7 plus, zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, nie jest póki co fizycznie dostępna. Nawet chcąc zamówić przez Apple Store czas oczekiwania wynosi 3-4 tygodnie. Jeśli dodatkowo chcemy w wersji kolorystyczną onyks, to przyjdzie nam czekać do listopada.

Oprócz wyżej wymienionych sklepów, srebrny iPhone 7 32GB oraz iPhone 7 128GB w cenach kolejno 3349 zł (netto: 2 722,76 zł ) i 3879 zł (netto: 3 153,66 zł ) będzie wkrótce dostępny w BBSklep!