Kiedy aktualizacje do Nougat dla użytkowników Xperii?

Artur Patnaik
Artur Patnaik
24.09.2016

Słowacki oddział Sony zorganizował wczoraj konferencję prasową na której zapowiedziano kiedy użytkownicy telefonów z serii Xperia mogą się spodziewać aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android.

Android 7 to przede wszystkim świetna optymalizacja kodu – począwszy od zarządzania energią i zasobami urządzenia, do obsługi nowego trybu aktualizacji oprogramowania i wsparcia dla Vulkan API. Poza tym w końcu każdy użytkownik będzie mógł korzystać z 2 aplikacji jednocześnie i opcji dostosowujących rozmiar ekranu, czcionek i innych elementów, do preferencji odbiorcy.

Jak widać na poniższym slajdzie pierwsze w kolejce są Xperie XZ oraz X Performance, które powinny otrzymać Nougata w październiku, a miesiąc później przyjdzie pora na model X i mniejszego brata – X Compact. W ostatnim miesiącu tego roku nową wersję Androida powinna dostać rodzina Xperii Z5, Z3+ oraz tablet Z4. W I kwartale przyjdzie pora na modele XA i Ultra.

xperie

Niestety żaden inny model nie został wymieniony, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre Xperie z 2015 roku, jak modele M4 Aqua, M5 oraz C4/C5 Ultra w ogóle nie otrzymają aktualizacji.

Szkoda więc, że przy mocnej specyfikacji, telefony ze średniej półki za powyżej 1000zł nie będą mogły liczyć nawet na roczne wsparcie producenta.