New York Times wyróżnia WatchDox jako sposób na ochronę danych dla Colina Powella

Artur Patnaik
Artur Patnaik
19.09.2016

Ostatnia afera na amerykańskiej scenie politycznej dotyczyła wycieku wstydliwych tekstów i poufnych danych z maila byłego Sekretarza Stanu, Collina Powella. Całe to zamieszanie sprawiło, że w Washington D.C. zaczęto szukać rozwiązania, który ochroni polityków przed kolejną taką kompromitacją.

Jak podaje New York Times być może przedstawiciele rządowi mogliby się wiele w tej kwestii nauczyć od branży filmowej. W Hollywood tajemnice są bardzo pilnie strzeżone, a studia korzystają z rozwiązań takich jak WatchDox do szyfrowania scenariuszy i innych cennych danych. „WatchDox dodatkowo zapewnia zaawansowane systemy monitorujace, które pozwalają namierzyć każdego, kto miał dostęp do poufnych plików.” podsumowuje NYT.

wdi-pi2

Oprogramowanie od BlackBerry obecnie chroni dane dla 5 z 6 największych Hollywoodzkich wytwórni filmowych, ale z WatchDox korzystają także firmy medyczne, sportowe i agencje rządowe. Wyróżnienie przez New York Times to kolejny dowód na to, że BlackBerry to nie tylko telefony i coraz rzadziej powinni być przez ten pryzmat postrzegani. W ostatnim raporcie Gartnera oprogramowanie kanadyjskiej korporacji zyskało najwyższe oceny w kategorii „Zdolność do zarządzania mobilnością w krytycznych sytuacjach przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa”.

Warto też wspomnieć o liście otwartym od COO BlackBerry, Marty Breada, który był wyraźnie urażony insynuacjami opublikowanymi na łamach Huffington Post podkreślając, że jego firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla samochodów, sprzętów medycznych i firm spedycyjnych.