Niestety, ale jak zgubisz AirPods to ich nie odnajdziesz

Artur Patnaik
Artur Patnaik
09.09.2016

159 dolarów – na tyle zostały wycenione nowe, bezprzewodowe słuchawki AirPods, które będą dostępne już wkrótce w ofercie Apple.

Z pewnością prezentują się oryginalnie i zapewnią odpowiednią jakość w swojej cenie, ale ze względu na fakt, że są bardzo małe – co w sytuacji kiedy się zagubią? Często słuchawki bluetooth mają opcję namierzenia lub chociaż odtworzenia głośnego dźwięku z pomocą aplikacji na telefonie (taką funkcję ma chociażby Jabra Assist). Niestety, ale na ten moment nie widać żadnego takiego rozwiązania dla AirPods i jeśli tylko ktoś nam je ukradnie lub zaplączą nam się w zimowy szalik i gdzieś spadną, to niestety będziemy stratni te 159 dolarów.

Miejmy nadzieję, że Apple w przyszłości pomyśli nad takim rozwiązaniem, bo z pewnością zagubić taką małą słuchaweczkę nie będzie ciężko.

AirPods działają przez 5 godzin bez potrzeby ładowania, a dzięki akumulatorowi wbudowanemu w etui czas działania po doładowywaniu wydłuża się do 24 godzin. Zaledwie kwadrans ładowania w etui wystarczy na 3 godziny słuchania. W zestawie z iPhone 7 niestety ich nie znajdziemy, a w zamian otrzymamy tam tradycyjne słuchawki zakończone tym razem wtyczką Lightning.