Podwójna kamera i Android 7.0 Nougat, czyli jaki jest LG V20

Artur Patnaik
Artur Patnaik
10.09.2016

Choć wśród koreańskich producentów zdecydowanie dominuje Samsung, to smartfony od LG prezentują się coraz ciekawiej. Najpierw Nexus, potem flagowiec G5, a teraz pierwszy na świecie telefon z systemem w wersji 7.0 Nougat – LG sukcesywnie zdobywa uznanie wśród klientów i recenzentów. Czy tak będzie i tym razem z modelem V20?

Zaczynamy od obudowy, która w przeciwieństwie do V10 została wykonana z dobrej jakości aluminium, które, jak zapewnia producent, jest równie wytrzymałe jak u jego poprzednika. Stop metali oznaczony jako AL6013, czyli taki, który wykorzystywany jest w produkcji łodzi i samolotów. Dzięki temu smartfon LG jest też tak samo odporny na wstrząsy, co V10 ze standardem MIL-STD-810. Niestety, a może dla niektórych dobrze – nie znajdziemy tu opcji podłączania modułów takiej jak w G5, ale to chyba dla wszystkich dobra wiadomość – mamy możliwość wymiany klapki i baterii (3200mah), co zawsze mile widziane. Z tyłu pod aparatem umieszczono czytnik linii papilarnych, a całość zamknięta jest w obudowie z 5,7″ ekranem IPS o rozdzielczości QHD.

lg-v20-hands-on-4

Jest jeszcze drugi wyświetlacz – tym razem z podwojoną jasnością, do 68 nitów.

Dzięki temu nie zużywając zbyt dużo energii mamy możliwość sprawdzenia zegara i powiadomień. W kwestii specyfikacji technicznej trzeba jeszcze wspomnieć o nowoczesnym SoC Snapdragon 820 i 4GB RAMu i 64 GB pamięci wewnętrznej. Jako wisienkę na torcie można potraktować 16MP kamerę z optyczną stabilizacją obrazu, która wspomagana jest przez 8MP aparat z szerokokątnym obiektywem. V20 jest pierwszym smartfonem, który wykorzystuje system stabilizacji nagrań obrazu Steady Record 2.0 od Qualcomma oparty na żyroskopach.

Jeśli często jeździcie na koncerty to z pewnością pokochacie nowe podejście koreańczyków do kwestii nagrywania audio – szerszy zakres odbieranych przez 3 mikrofony częstotliwości ma przełożyć się na nową jakość nagrań muzycznych, więc czekamy na pierwsze testy.

LG V20 dostępny będzie w 3 kolorach – tytanowym, różowym oraz srebrnym i choć trzeba przyznać, że telefon prezentuje się naprawdę wyjątkowo to może się okazać, że nie będzie on u nas w ogóle dostępny… „Wstępna sprzedaż LG V20 będzie obejmować wybrane rynki w Ameryce Północnej, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Czy V20 będzie oferowany w innych regionach? Jeszcze nie zdecydowaliśmy.” – Ken Hong, dyrektor LG

Jest jednak szansa, że z kilkumiesięcznym opóźnieniem trafi jednak na nasz rynek. Szkoda, szczególnie, że jest to pierwszy telefon z Androidem 7.0 Nougat…

Android 7.0 Nougat już dostępny dla Nexusów!