Polacy w pierwszej trójce najlepszych programistów na świecie

Artur Patnaik
Artur Patnaik
03.09.2016

Według ostatnich badań portalu HackerRank Polska zajmuje 3 miejsce wśród najbardziej utalentowanych programistów na świecie. Wyprzedzają nas tylko Chiny i Rosja.

Wyniki powstały w oparciu o 1.5 miliona sklasyfikowanych deweloperów. Analiza się zaczęła przez wybranie najpopularniejszych zadań wśród programistów – tak prezentuje się procent rozwiązanych problemów:

Screen-Shot-2016-08-23-at-8.37.07-AM

HakerRank to darmowa platforma pozwalająca na przetestowanie swoich umiejętności programistycznych, a w czasie procesów rekrutacyjnych z jej systemów korzystają takie firmy jak Facebook czy Airbnb. Dzięki podsumowaniu wszystkich wykonanych przez deweloperów z poszczególnych krajów zadań powstał poniższy ranking:

Screen-Shot-2016-08-23-at-8.42.39-AM

Jak widać najwięcej uzdolnionych programistów pochodzi z Chin i to oni zajęli pierwsze miejsce. Minimalnie gorsi okazali się Rosjanie, a na podium znaleźli się także Polacy, którzy minimalnie wyprzedzili Szwajcarów.

Podczas gdy Pakistan, Sri Lanka i Nigeria są na dole rankingu to mogą szukać inspiracji w podejściu Szwajcarów. Kiedy programista się poddaje zanim poczyni jakiekolwiek postępy w rozwiązywaniu zadania, HakerRank przyzna mu zero punktów. Szwajcaria ma najmniej programistów, którzy otrzymali takie zero punktow przez co otrzymali tytuł najbardziej wytrwałych programistów na świecie. W tej kategorii Polacy także zajęli 3 miejsce.

Screen-Shot-2016-08-23-at-8.52.01-AM