Właśnie tak wygląda Google Pixel

Artur Patnaik
Artur Patnaik
27.09.2016

Nie jest już tajemnicą, że 4 października zobaczymy nowe urządzenia od Google. Portal VentureBeat opublikował garść nowości dotyczących odświeżonej serii smartfonów projektowanych przez ekipę Sundara Pichai.

Świat w przyszłym tygodniu w końcu pozna Google Pixel oraz Google Pixel XL. Smartfony mają zostać wykonane na bazie od HTC, mniejszy z 5-calowym wyświetlaczem 1080p, 4-rdzeniowym, 64-bitowym procesorem 2.0GHz, 4GB pamięci RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo wyposażony będzie w baterię 2770 mAh oraz kamery 12MP i 8MP z przodu. Od góry znajdzie się gniazdo jack (od teraz warto się upewnić czy telefon go ma 🙂 ), a z tyłu, podobnie jak w Nexus 5X i 6P, znajdziemy czytnik linii papilarnych. Wersja XL będzie różnić się tylko 5,5-calowym ekranem QHD i większą baterią, ponad 3400 mAh.

Oba smartfony wyposażone będą także w gniazdo USB-C. 

google-4-october

4 października zobaczymy także nowy laptop Pixel z procesorem M3 lub i5 od Intela, którym Google planuje stworzyć idealną hybrydę tabletu z Androidem i notebooka z Windowsem, Chromecast Ultra z obsługą 4K i tablet przygotowywany przez Huawei. 

Według ostatnich doniesień mniejszy Pixel ma kosztować 649$, czyli dokładnie tyle co startowa cena iPhone’a 7. Będzie to więcej niż za jakiegokolwiek Nexusa do tej pory, ale w końcu to nie Nexus, a Pixel. Pytanie tylko czy będzie w stanie sprostać wysoko stawianej poprzeczce swojej konkurencji. Tego dowiemy się już wkrótce.