Zarząd Twittera w końcu łagodzi limit 140 znaków

Artur Patnaik
Artur Patnaik
21.09.2016

Limit znaków na popularnym serwisie społecznościowym wciąż będzie obowiązywał, ale zgodnie z oczekiwaniami od teraz nie będą do tego zaliczane załączniki.

Jeśli pozostajecie aktywni na Twitterze z pewnością ucieszy Was fakt, że w końcu łatwiej będzie wysyłać krótkie wiadomości, nie martwiąc się o ograniczenia spowodowane dodawaniem załączników. Pliki wideo, zdjęcia, cytowane wiadomości nie będą miały już wpływu na główną treść naszych tweetów. Co więcej, portal The Verge informuje, że testowany jest też sposób odpowiadania na wiadomości z pominięciem limitu dla nazw użytkowników, którym odpowiadamy.

Dzięki takim zabiegom Twitter chce zatrzymać u siebie jak najwięcej użytkowników, których przybywa coraz rzadziej – obecnie jest ich 300 milionów. Rozważano nawet możliwość komponowania tweetów o długości 10 000 znaków, ale z pewnością byłoby to zbyt drastyczne posunięcie. Konkurent Twittera, Facebook, z którego korzysta 1,6 mld osób, również stawia coraz bardziej na multimedialne i transmisje wideo na żywo.
Poprzednio w BBNews:

Twitter i kolejne zmiany dla fanów mikroblogów

[Krótka Piłka] Współzałożyciel Twittera jego nowym CEO

[Krótka Piłka] CEO BlackBerry dołącza na twitter