Zarząd Twittera w końcu łagodzi limit 140 znaków

Artur Patnaik
Artur Patnaik
21.09.2016

Limit znaków na popularnym serwisie społecznościowym wciąż będzie obowiązywał, ale zgodnie z oczekiwaniami od teraz nie będą do tego zaliczane załączniki.

Jeśli pozostajecie aktywni na Twitterze z pewnością ucieszy Was fakt, że w końcu łatwiej będzie wysyłać krótkie wiadomości, nie martwiąc się o ograniczenia spowodowane dodawaniem załączników. Pliki wideo, zdjęcia, cytowane wiadomości nie będą miały już wpływu na główną treść naszych tweetów. Co więcej, portal The Verge informuje, że testowany jest też sposób odpowiadania na wiadomości z pominięciem limitu dla nazw użytkowników, którym odpowiadamy.

Dzięki takim zabiegom Twitter chce zatrzymać u siebie jak najwięcej użytkowników, których przybywa coraz rzadziej – obecnie jest ich 300 milionów. Rozważano nawet możliwość komponowania tweetów o długości 10 000 znaków, ale z pewnością byłoby to zbyt drastyczne posunięcie. Konkurent Twittera, Facebook, z którego korzysta 1,6 mld osób, również stawia coraz bardziej na multimedialne i transmisje wideo na żywo.
Poprzednio w BBNews:

Twitter i kolejne zmiany dla fanów mikroblogów

[Krótka Piłka] Współzałożyciel Twittera jego nowym CEO

[Krótka Piłka] CEO BlackBerry dołącza na twitter

 

 

 • siekier

  Zdjęcie piękne <3 kupię sobie bolda jeszcze kiedyś…

  • Michnik

   Warto. Mam dwa takie I nadal polecam, jeden służy jako główny telefon bez problemów – telefony, maile, smsy, BBM, RSS, mapy Google, Spotify I deezer, itp. Z30 jako mini tablet w domu.

   • BBfanfan

    Świetny system, genialne skróty klawiaturowe. Szybkość odpowiedzi na maila błyskawiczna – R, Tekst, Enter 🙂 Jak seria z automatu 😉
    Uwielbiam mojego. Właśnie wczoraj kupiłem 2 dodatkowe baterie. Jak BIS wyłączą to cholernie przykro będzie… Mega sentyment pozostanie…
    Więc jeśli ktoś chciałby jeszcze poczuć jego klawiaturę pod palcami to może być ostatni dzwonek.

    Jeden z moderatorów CB w odpowiedzi na podobne rozterki jednego z użytkowników napisał – „..używaj obydwu i ciesz się życiem”
    To chyba najlepsza recepta 🙂

    Jak wyłączą BIS przechodzę na Q10 z wyłącznie natywnymi aplikacjami + fon do całej reszty 🙂
    Dodatkowo mam backup komunikacyjny gdyby jednemu przytrafiło się nieszczęście 🙂

    Be Bold 😉

    http://2.bp.blogspot.com/-6WU3aHd1T7w/TyqUjqYHo2I/AAAAAAAAC6A/OgxDj6QLmn4/s640/RIM-blackberry-be-bold-ad.png

    • Dominik

     A kiedy mają wyłączać?

     • BBfanfan

      W tym momencie to bardziej operatorzy rezygnują że świadczenia tej usługi. Coś tam w Stanach Zjednoczonych tego co pamiętam któryś operator już wyłączył.
      Szukałem nie tak dawno statystyk ile terminali jest ciągle połączonych z BIS, ale nic nie znalazłem.

     • Dominik

      Ale u nas nadal działają, mimo że niektórzy konsultanci nie słyszeli w życiu takiego terminu jak bis („a, sprawdziłem, to taka niszowa usługa jest” :))

     • BBfanfan

      W tym momencie mam podobnie. Od jakiegoś czasu w UK u wirtualnego operatora Giffgaff (polecam jest świetny) usługa BIS jest za free. Tzn trzeba mieć wykupiony przynajmniej minimalny pakiet minut, smsów i danych aby z niej korzystać. Limit jest na okres jednego miesiąca. 
      Otóż nie odnawiałem takiego pakietu już od wielu miesięcy i BIS śmiga idealnie 🙂 Nie dostaje też żadnych powiadomień od operatora  🙂 

      Prawdopodobnie ta usługa ma tak niski status obecnie w systemach zarządzania siecią i marginalny koszt utrzymania w ogólnym strumieniu danych współczesnych smartfonów (dodatkowo dane BIS są kompresowane)  , że gdzieś tam zapomniana przez świat i ludzi sobie działa z automatu 🙂 

      Wcześniej miałem też bardzo ciekawy przypadek z operatorem. Otóż brytyjski op. Three uruchomił usługę Skype ( słynne SkypePhony)   gdzie telefon łączył się po sieci GSM z operatorem a ten dalej zestawiał połączenie z innym użytkownikiem Skype. Podobnie należało mieć wykupiony jakiś pakiet aby dostać „gratis” minuty Skype. 
      I ich słynne widoczne wszędzie hasła „Free Calls Forever” 🙂 
      Rozwiązanie było świetne bo działało po sieci GSM i nie zużywało danych z pakietu. A w tamtych czasach pakiety były małe i stosunkowo drogie (początki sieci 3G, brytyjskie O2 jeszcze działało praktycznie na 2G). A tutaj kilka tysięcy minut wewnątrz Skype dostępne gdziekolwiek był zasięg + połączenia Skype Out płatne za pomocą środków na koncie Skype.  

      #LongStory :), więc przechodząc do meritum 🙂 po oficjalnym zakończeniu świadczenia usługi i oburzeniu użytkowników na forach , moja nokia jeszcze jakimś cudem przez ponad rok korzystała z tej usługi 🙂      I mimo że była mocno zużyta postępowałem zgodnie z zasadą „działa – nie dotykaj ” 🙂 

      Podobnie może być z BIS -em gdziekolwiek na świecie i w Polsce. Jeśli serwery BlackBerry będą działać a Administratorzy sieci komórkowych nie będą poświęcać czasu na taką marginalną usługę, to będzie sobie lecieć z automatu :). 

      Dla ciekawych Wiki o SkypePhonach 

      Bardzo istotny cytat dla zrozumienia działania usługi
       
      ” The Skypephone series used the normal 3G or GSM voice network for handling Skype calls, which permitted users to make Skype calls within 3’s 3G network or when the user is out of range of the 3G network and is roaming on one of 3’s partner 2Gnetworks. The two Skypephone models were not unique in using normal GSM or3G voice protocols for handling Skype: Three’s Symbian and Java ME-based Skype clients also did this, but they did also need a data connection for low-bandwidth communication with Three’s servers while the voice call is being set up”. 

      ‎   https://en.m.wikipedia.org/wiki/3_Skypephone_Series

      Odbiegłem trochę od tematu, ale może kogoś zaciekawi 🙂 

  • BBfanfan
 • Pafel

  Czemu data w boldzie się nie zgadza z datą newsa ?

  • Michnik

   Bo to zdjęcie z filmu z czasów recenzji BlackBerry Bold 9900 – stare dobre czasy, nie to co dzisiaj… :/