6,44 cala w smartfonie? Xiaomi Mi Max Prime oficjalnie

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
11.10.2016

Kilka godzin temu świat obiegła informacja, że Samsung wstrzymuje sprzedaż modelu Galaxy Note 7. Pojawia się zatem pytanie jaki phablet obecnie kupić.
Z ciekawą propozycją przybywa nam chińskie Xiaomi prezentując model Mi Max Prime. Jest to ulepszona wersja znajdującego się już na rynku od jakiegoś czasu modelu Mi Max.
Nowe urządzenie zostało wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 652 (4x 1.8 GHz Cortex-A72 oraz 4x 1.4 GHz Cortex-A53), 4GB pamięci RAM oraz aż 128 GB pamięci wewnętrznej, która może zostać rozszerzona za pomocą kart microSD. Ponadto urządzenie posiada aparat 16 Mpx z tyłu oraz 5 Mpx z przodu. Xiaomi Mi Max Prime będzie pracować na Androidzie w wersji 6.0.1 Marshmallow. Niestety zabrakło tu nowej wersji systemu z numerkiem 7. Na pokładzie obecny jest czytnik linii papilarnych.

Patrząc na specyfikacje widzimy typowego przedstawiciela klasy średniej, który nie wyróżnia się niczym specjalnym. Jest jednak jedna cecha, która czyni nowy model od chińskiego producenta wyjątkowym i nie jest to w tym przypadku cena, choć ta jak to w przypadku Xiaomi, jest bardzo atrakcyjna (ok. 300 dolarów). Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 6.44 cala i rozdzielczości FullHD. Taka konfiguracja daje nam zagęszczenie pikseli na poziomie 342 PPI. Jeśli nie planujemy korzystać z wirtualnej rzeczywistości to takie zagęszczenie napewno nie będzie przeszkadzać w codziennej pracy z urządzeniem. W końcu flagowy iPhone 7 posiada 326 PPI, czyli odrobinę mniej.

Pojawia się jednak pytanie czy zastosowanie ekranu o tak dużej przekątnej ma jakiś sens? Wielu producentów próbowało swoich sił w produkcji urządzeń tej kategorii, ale żaden nie odniósł znaczącego sukcesu na tym polu. Wystarczy przypomnieć sobie modele Xperia Z Ultra czy Samsung Galaxy Mega. Te urządzenia zdecydowanie nie stały się hitami sprzedażowymi.

f2

(Sony Xperia Z Ultra – 6,44 cala)

A co wy myślicie o nowym modelu od Xiaomi? Czy na rynku jest jeszcze miejsce dla tej kategorii urządzeń? A może są wśród was chętni na model o takich parametrach?