[aktualizacja] Apple jednak zorganizuje kolejną konferencję! „Hello Again”

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
20.10.2016

Już kilka miesięcy temu informowaliśmy na łamach BBNews, jakoby Apple przygotowywało małą rewolucję dla potencjalnych klientów nowych Macbooków Pro. Od dawna mówi się o tym, że komputery z logo nadgryzionego jabłka potrzebują powiewu świeżości, mimo, że już dzisiaj urządzenia prezentują się bardzo ładnie i elegancko. Plotki które docierały do nas przez cały czas potwierdzały to, o czym czytaliśmy już pod koniec maja.

Tym razem nowe modele mają wyraźnie różnić się wyglądem, a to wszystko za sprawą nowej konstrukcji, dzięki której laptop będzie jeszcze cieńszy i lżejszy. Dodatkowo zmianie ma ulec klawiatura, ponieważ do najmocniejszego komputera ma trafić klawiatura znana z ostatniej linii Macbooków, czyli z tzw. Macbooka 2015 z portem USB-C.

Małą rewolucją o której wspomniałem na początku ma być zmiana rzędu klawiszy funkcyjnych na dotykowy panel OLED. Za bezpieczeństwo danych dodatkowo ma odpowiadać zamontowany czytnik linii papilarnych znany z modeli iPhone, czyli Touch ID.

Macbook Air również ma zostać odświeżony, ale tutaj zmiany powinny być bardzo małe, czyli nowsza grafika AMD oraz port USB-C. Ultrabook ma zostać wypuszczony już wyłącznie w 13 calowej wersji, ponieważ przy 12 calowym Macbooku 2015, nie ma sensu wypuszczać Aira w 11 calach.

Ciekawą informacją jest również to, że Apple we współpracy z LG ma wypuścić nowy monitor Thunderbolt Display 5k. W końcu poprzedni model całkowicie zniknął już z oferty firmy z Cupertino.

Kiedy mają być zaprezentowane nowe maszyny?

Według sprawdzonych źródeł, prezentacja ma odbyć się już w przyszłym tygodniu, a dokładnie 27 października. Mimo wcześniejszych doniesień, jakoby Apple nie szykowało specjalnej imprezy z tej okazji, to według najnowszych doniesień odbędzie się konferencja. Informacje wyszły z serwisu Re/code, czyli jest wielkie prawdopodobieństwo, że właśnie tak się stanie.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, potwierdziła się informacja dotycząca kolejnej konferencji Apple, tym razem z okazji nowych laptopów Macbook Pro oraz Air. Zaproszenia trafiły do dziennikarzy z hasłem „Hello Again”. Przypomnijmy, że jest to już 4 konferencja Apple w tym roku. Najnowsze wydarzenie odbędzie się 27 października, czyli w przyszły czwartek o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Już w tej chwili pragnę wszystkich zaprosić na relację z konferencji, która ukaże się na BBNews po prezentacji Apple!

 

#WWDC2016 #MacOS – umarł król, niech żyje król

ASUS ZenBook 3: nadchodzi MacBook killer?