Jeśli masz PRIV z sieci AT&T to otrzymasz aktualizacje bezpośrednio od BlackBerry

Artur Patnaik
Artur Patnaik
17.10.2016

PRIV to z pewnością nie był telefon dla wszystkich, ale większość jego wad związana była bezpośrednio z jego ceną, która znajdując się na takim poziomie powinna absolutnie powalać wydajnością, jak i jakością wykonania, a właśnie w tych kwestiach do ideału brakowało.

Mimo wszystko PRIV do dziś uważam za jedną z najciekawszych pozycji na rynku, która dostępna w bardziej przystępnej cenie jest warta każdej wydanej złotówki (kto nie wierzy zapraszam do recenzji innych polskich portali 🙂 ) 

Niedawno na rynku amerykańskim można było nabyć PRIVa w bardzo atrakcyjnej cenie – 300 dolarów, czyli nieco ponad 1200 zł. Nie trzeba chyba mówić, że wiele osób się na niego wtedy skusiło bez chwili zastanowienia, a najlepszym tego dowodem były liczne aukcje na polskich portalach aukcyjnych.

Niestety, ale z niewiadomych przyczyn amerykański PRIV z AT&T w pewnym momencie przestał otrzymywać aktualizacje, ale jak donosi portal CrackBerry posiadacze tych wersji nie muszą się już martwić – od dziś każda nowa aktualizacja będzie wysyłana bezpośrednio od serwerów BlackBerry zgodnie z opracowaną przez nich możliwością publikowania oprogramowania z pominięciem operatora.

Poprzednio w BBNews.pl:

Październikowa aktualizacja beta dostępna dla BlackBerry PRIV

[Artykuły czytelników] BlackBerry PRIV: telefon (nie)idealny

Androida da się lubić – drugie podejście do BlackBerry PRIV

 

 • Taki Facet

  No dobrze, ale czy ta wersja z sieci AT&T będzie poprawnie działać w Polsce/Europie?

  • Rado

   Mój poprzedni BB 9800 był z AT&T a Bold 9930 z Verizon- z żadnym z nich nie było najmniejszych problemów z działaniem w Polandzie 🙂

   • Taki Facet

    Tak, ale żaden z nich nie obsługiwał LTE. A właśnie sieć 4 G ma różne częstotliwości w USA i Europie.

    • Rado

     Ostatnio kupiłem małżonce Moto X Style Pure Edicion w USA i bez problemu działa LTE w Polcse 🙂

     • LinekPark

      Ona wspiera mnóstwo częstotliwości. W tej kwestii jest na prawdę bardzo dobrze i nie zależnie od zakupu nie powinno być problemu.

 • Vitno

  „PRIV to z pewnością nie był telefon dla wszystkich, ale większość jego wad związana była bezpośrednio z jego ceną, która znajdując się na takim poziomie powinna absolutnie powalać wydajnością, jak i jakością wykonania, a właśnie w tych kwestiach do ideału brakowało.”

  Nie tylko to Artur było problemem, jako były posiadacz PRIV’a mogę śmiało powiedzieć, że też kwestie związane z przegrzewaniem telefonu były bardzo uciążliwe gdyż powodowały że telefon w niektórych sytuacjach stawał się nieużywalny. PRIV to był dobry koncept, ale gorzej z wykonaniem.