[Krótka Piłka] Znamy datę wydania BB 10.3.3 oraz prezentacji DTEK70

Jakub Płuska
Jakub Płuska
27.10.2016

Jak donosi moje zaufane źródło, BlackBerry w końcu wyda system 10.3.3 pod koniec listopada lub na początku grudnia 2016r.
Opóźnienie wynika z procesu certyfikacji NIAP która trwa bardzo długo.
Tak naprawdę nie wiemy czego się spodziewać. Z jednej strony BB10 jest uśmiercane przez Kanadyjczyków, a z drugiej strony John Chen korzysta dalej z Passporta ( w sumie mu się nie dziwię ).
Miejmy nadzieję, że romans z Google przyniesie oto taki obrazek  czyli Android Runtime 5/6 + usługi Google:

blackberry-google

Ostatnią znaną wersją jest 10.3.3.1863 która nie jest możliwa do pobrania.
bb10

Niestety jak wszyscy dobrze wiemy system Kanadyjczyków jest jawnym zombie, który z przyczyn ekonomicznych nie będzie rozwijany.
Na aktualizację 10.4 bym nie liczył wcale chyba, że uda się licencjonować ww. system innemu producentowi hardware, oczywiście przy wymaganiu inwestycji dużej ilości gotówki na marketing i nadrobienie „zaległości” technologicznych z ostatnich lat. Oczywiście wciąż największą przeszkodą będzie nakłonienie developerów do tworzenia aplikacji, ale ciężka praca nad aktualizacją Android Runtime do aktualnej wersji 7.1 Nougat mogłaby osłodzić błędy z którymi musimy borykać się korzystając obecnie na BlackBerry 10 z wersji 4.3.3.

Kolejnym przeciekiem jest data ogłoszenia DTEK70.
Jak podaje moje źródło,  nowej słuchawki możemy się spodziewać nie wcześniej niż w lutym 2017.
Więcej na temat DTEK70 (Mercury) mogliście przeczytać w tym artykule.

Dla przypomnienia jak przedstawia się specyfikacja:

geekbench-mercury-2

 

Osobiście z wielką niecierpliwością czekam na urządzenie z klawiaturą QWERTY.
Pomimo używania obecnie UMI Super, który sprawdza się w każdej sytuacji, a usługi BlackBerry działają na nim bez najmniejszego problemu to wciąż bardzo brakuje mi fizycznych klawiszy.

A jak wy się zapatrujecie na przyszłość terminali BlackBerry w waszym posiadaniu? Skłonicie się ku Androidowym rozwiązaniu, czy jednak zmienicie producenta waszego smarphone’a?