Nie sądziłem, że kiedyś będę tak bardzo wyczekiwał aplikacji od Facebooka!

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
07.10.2016

Kilka dni temu, niektórzy z wielkim entuzjazmem przyjęli nowe zmiany, które trafiły do Facebook Messenger wyłącznie dla naszego regionu. Czy w tym przypadku należy czuć się wyjątkowym i docenionym? Bynajmniej. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio tak zirytowała mnie aktualizacja danej aplikacji. 

Trudno mi się odnaleźć w dobie popularności aplikacji tj. Instagram czy Snapchat, których notabene nie używałem, nie używam i nie mam zamiaru używać, ale z Messengera korzystam codziennie i właśnie do niego trafiły dodatki z wcześniej wymienionych aplikacji. Zmiany, które trafiły do Messengera są dla mnie irytujące i tylko niepotrzebnie zabierają miejsce na głównym ekranie komunikatora. O ile to jeszcze komunikator… o co chodzi? O mój dzień.

Mój dzień jest dodatkową funkcją znajdującą się na samej górze listy czatów, gdzie będą trafiały filmiki, zdjęcia, naklejki i podpisy, które będą widocznie dla wszystkich znajomych przez 24h przez kilka sekund po ich kliknięciu. Ta opcja jest dostępna już od kilku dni i tylko 1 znajomy coś wrzucił, na dodatek chyba przez pomyłkę…

Na szczęście nie wszystko stracone, nadchodzi Messenger Lite!

Wchodząc w ustawienia ze smutkiem stwierdzam, że nie da się Mojego Dnia wyłączyć, ale… Facebook zapowiedział, a następnie wypuścił nową, odchodzoną wersję Messenger Lite na Androida! Sam komunikator w komunikatorze to świetny pomysł i z wypiekami na twarzy czekam na możliwość pobrania go na iOS – o ile w ogóle tego się doczekam. Na chwile obecną, pobrać ją można oficjalnie na Androida wyłącznie w krajach rozwijających się. Wbrew pozorom, wypuszczenie jej nie ma zaspokoić osób, które oczekują aby komunikator spełniaj rolę wyłącznie komunikatora, ale dzięki odchudzeniu ma być bez problemu obsługiwany przez starsze urządzenia ze starszym Androidem.

Długo nie zastanawiając się pobrałem apk na BlackBerry Passport, zainstalowałem, odpaliłem, sprawdziłem i mogę polecić ją wszystkim tym, którzy korzystają jeszcze z BlackBerry 10. Co prawda po dłuższym użytkowaniu mogą wyjść jakieś problemy na BlackBerry, więc dajcie znać, jak ona działa u Was.