Samsung zmienia sposób korzystania z czytnika linii papilarnych

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
18.10.2016

Seria J od Samsunga nigdy nie była kojarzona z innowacyjnością. Celem przyświecającym koreańskiemu producentowi przy jej projektowaniu było dostarczenie użytkownikom urządzeń w przystępnej cenie. Dlatego też nigdy nie spodziewałbym się, że jakiekolwiek nowe dla wszystkich urządzeń sygnowanych logo Samsunga rozwiązanie, zostanie wprowadzone właśnie w serii J. Zostałem jednak pozytywnie zaskoczony.

Samsung Galaxy J5 white

(Samsung Galaxy J5)

Wraz z premierą Samsunga Galaxy J5 Prime i J7 Prime, koreański producent zmienia sposób korzystania z czytnika linii papilarnych. Od kiedy firma zaczęła instalować go w swoich urządzeń zawsze należało najpierw nacisnąć fizyczny przycisk home, a dopiero później odbywało się skanowanie. W modelach Galaxy Note 4 i Galaxy S5 trzeba było dodatkowo przesunąć palcem po czytniku, ale koreański producent na szczęście szybko porzucił to niezbyt udane rozwiązanie.

W modelach J5 Prime i J7 Prime czytnik linii papilarnych będzie cały czas aktywny, co oznaczy że, aby odblokować telefon będziemy musieli jedynie położyć na nim palec. Takie rozwiązanie jest od dawna stosowane u konkurencji i sprawdza się wyśmienicie.

Ponadto Samsung zapowiada, że nowe rozwiazanie trafi do modeli już obecnych na rynku wraz z aktualizacją do Androida 7.0.

źródło: sammobile.com