Testowe jednostki Snapdragona 830 dostrzeżone w Indiach

Artur Patnaik
Artur Patnaik
10.10.2016

Qualcomm szykuje dla nas kolejny chipset, który zasili przyszłoroczne flagowce. Od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej informacji o Snapdragonie 830, takie jak wsparcie do 8GB pamięci RAM, czy oznakowanie MSM8998.

Tym razem flagowiec został rozpoznany na liście przewozowej w Indiach, na porcie lotniczmy w Bangalore. Jednostki testowe wyposażone w SoC są dodatkowo wspierane 4GB pamięci DDR4X RAM oraz 64GB bardzo szybkiej pamięci wewnętrznej UFS. Takie zestawienie wyceniane jest na 1 541$, więc ciężko oszacować ile będą kosztowały flagowce z nowym SoC. Snapdragon ten ma być wytwarzany wyłącznie przez Samsunga wykorzystując 10nm proces technologiczny.

snapdragon 830 india

Koreański producent rozpoczął wysyłanie zaproszeń na targi MWC w Barcelonie, gdzie planowana jest premiera najnowszego flagowca z serii Galaxy. S8 najprawdopodobniej po raz kolejny zadebiutuje w 2 wersjach – z Exynos 8895 oraz właśnie Snapdragonem 830, więc inne modele wyposażone w ten chipset powinny pojawić się już na początku przyszłego roku.

gsmarena_001-2