[WEBCAST] Strategia BlackBerry na przyszłość, DTEK70 i dlaczego Android?

Jakub Płuska
Jakub Płuska
14.10.2016

BlackBerry od lat bardzo ceni sobie rynek niemiecki. Tamtejsze firmy często sięgają po rozwiązania kanadyjczyków ze względu na najwyższy poziom zabezpieczeń, a dla nich w kwestii poufności danych cena nie gra roli. Dodatkowym atutem jest fakt, że sama ich pani kanclerz, jak i cały rząd ze specjalnie przygotowanymi modelami SecuTablet, korzystają z BlackBerry.

Jak donosi portal bb10qnx.de, BlackBerry u naszych sąsiadów zorganizowało Webcast, pt.: „Przegrupowanie Strategiczne”.
W spotkaniu wzięło udział ponad 1000 uczestników, gdzie krótko i zwięźle została wyjaśniona przyszłość kanadyjskiej marki.

Spis treści:

  1. Strategia BlackBerry
  2. Dlaczego Android?
  3. BlackBerry Bezpieczeństwo Androida
  4. BlackBerry Hardware
  5. Plan na sprzęt BlackBerry

1. Strategia BlackBerry

1-schaffung-einer-vernetzte-welt

BlackBerry będzie platformą bezpiecznej komunikacji, bez względu na to jakiego rodzaju wybierzemy platformę docelową (smartfony, laptopy, tablety, samochody itp.)  Kanadyjska korporacja chce zarabiać zarówno na usługach jak i oprogramowaniu.  Dużą rolę będą pełniły zakupione firmy w ciągu ostatnich dwóch lat: SECUsmart, Morvitu, AtHoc, WatchDox, Encription i Good Technology – pojedynczo to losowe rozwiązania, ale połączone mają stanowić kompletne bezpieczne rozwiązania dla biznesu.

2. Dlaczego Android?

Google poprosiło BlackBerry o stworzenie bezpiecznego telefonu z Androidem. Było pewne, że w dłużej perspektywie na rynku będzie dominować iOS i Android, gdyż BB10 nie było wspierane dostatecznie przez deweloperów i umiera śmiercią naturalną. Dlatego też oferta Google była ostatnią deską ratunku dla  Kanadyjskiego producenta.
BlackBerryod zawsze było kojarzone z rynkiem biznesowym i bezpieczeństwa, a Google z sektorem  konsumenckim.
Firma z Mountain View  chciała dostać się na rynku B2B i oferować bezpieczeństwo, dlatego była to jedyna droga do współpracy i osiągnięcia poziomu zabezpieczeń zbliżonych do  systemu BB10.

3. Bezpieczeństwo Android BlackBerry

W tym momencie, odsyłam do naszej serii: „Bezpieczeństwo w PRIV”
bb-portfolio-2016

4.  Hardware BlackBerry

  • Badania i rozwój w celu projektowania sprzętu i własnego sprzętu zostanie przeniesiony w przyszłości do partnerów licencyjnych.
  • W przyszłości nadal będą produkowane smartfony BlackBerry zawierające bezpieczne oprogramowanie Android oraz zaszyfrowany hardware (jak w przypadku DTEK oraz Priv)
  • Kontrola nad procesem produkcji oraz oprogramowania na telefonach.
  • Przyszłe urządzenia, które są obecnie w harmonogramie Blackberry zostaną wyprodukowane zgodnie z planem.
  • DTEK50 już pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość :  Oprogramowanie pochodzi z BlackBerry, projektowaniem sprzętu zajmuje się partner (w tym przypadku TCL)

5. Plan na Sprzęt BlackBerry

Jak dobrze wiemy niebawem na rynek trafi DTEK60 oraz …. prawdopodobnie DTEK70 – czyli urządzenie z fizyczną klawiaturę QWERTY (oczywiście nazwa jak i wygląd powyżej to tylko spekulacje, ale czekam na więcej informacji z wypiekami na twarzy).

Jak się zapatrujecie na przyszłość BlackBerry? 

PS: Dziękuję ITAM za podesłanie linka 🙂