Huawei P8 i P8 Lite bez Androida 7.0?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
14.11.2016

Modele Huawei P8 i P8 Lite były pierwszymi urządzeniami tego chińskiego producenta, które zwróciły na siebie tak dużo uwagi. Zagwarantował im to przede wszystkim świetny stosunek ceny do jakości. Huawei P8 Lite był swego czasu jednym z najbardziej polecanych modeli ze średniej półki cenowej. Ponadto został bohaterem kilku reklam i bardzo często oferowano go w abonamentach za przysłowiową złotówkę. Doprowadziło to do tego, że obecnie w naszym kraju jest to jeden z najpopularniejszych smartfonów. Bez trudu można dostrzec na ulicy ludzi, którzy korzystają z tego modelu.
Jego potężniejszy brat, czyli model P8, był ciekawą alternatywą dla znacznie droższych flagowców konkurencji. Dzięki kuszącej cenie oraz intensywnej kampanii marketingowej szybko zdobył popularność, choć oczywiście nie tak dużą jak model z dopiskiem „Lite”.

Ostatnio na polskim profilu społecznościowym Huawei’a pojawiło się wiele pytań użytkowników, czy ich urządzenia otrzymają aktualizację do Androida w wersji 7.0? Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że aktualizacja dla modeli P8 i P8 Lite nie jest planowana. W przypadku tańszego modelu można byłoby pogodzić się z taką decyzją producenta. Długie wsparcie dla modeli z niższej półki cenowej nigdy nie stało się nawykiem producentów urządzeń z Androidem i właściwie nie spodziewałem się więcej niż jednej aktualizacji dla modelu P8 Lite.
Zupełnie nie mogę jednak zrozumieć porzucenia wsparcia dla ubiegłorocznego flagowca, czyli modelu P8. Inni producenci przyzwyczaili nas do wydawania minimum dwóch aktualizacji dla urządzeń tej kategorii. Odmówienie wydania Androida w wersji 7.0 dla P8 brzmi jak niezbyt udany dowcip.

Takie postępowanie producenta może rzutować na decyzje osób, które chciałyby zakupić któryś z jego obecnych flagowców. Jeśli udostępnianie tylko jednej, nowej wersji systemu stanie się zwyczajem Huawei’a, to Android 7.0 będzie zarówno pierwszą, jak i ostatnią aktualizacją dla modeli Huawei P9 i Honor 8.

Wciąż liczę, że Huawei wycofa się z tej niefortunnej decyzji i udostępni aktualizację chociaż dla modelu P8. A co wy sądzicie o całej sytuacji? Zapraszam do komentarzy.

źródło: Facebook – HuaweimobilePL