Koniec wsparcia dla Messengera na Blackberry OS 7 i starszych

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
24.11.2016

Z tego co mi wiadomo wśród Was nadal znajdują się osoby korzystające ze smartphone’ów pracujących pod kontrolą Blackberry OS 7 lub wcześniejszych wersji systemu kanadyjskiego producenta. Części użytkowników wciąż ciężko jest rozstać się ze swoimi Boldami i Torchami. Można to zrozumieć, gdyż były to naprawdę świetne urządzenia. Jednak powodów do zmiany platformy z każdym dniem przybywa.

Facebook rozpoczął właśnie rozsyłanie maili, w których informuje, że wsparcie dla aplikacji Facebook Messenger, przeznaczonej dla systemów Blackberry OS 7 i starszych, zostanie zakończone 30 listopada 2016 roku. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że te urządzenia mają już swoje lata, lecz podawanie takiej informacji tak krótko przed porzuceniem wsparcia to niezbyt sympatyczny gest.
Ale co to właściwie oznacza dla użytkowników?
Otóż po 30 listopada aplikacja będzie mogła przestać działać w każdej chwili. Należy jednak wspomnieć, że aplikacja Facebook Messenger nie była aktualizowana od 2012 roku… Jej funkcjonalność była wiec znacznie ograniczona w stosunku do odpowiedników na innych platformach. Teraz możemy oficjalnie stwierdzić, że nadszedł jej ostateczny koniec.

Aplikacja Facebook Messenger nie była w ogóle dostępna dla smartphone’ów pracujących pod kontrolą Blackberry 10. Jej funkcjonalność została wbudowana w aplikację Facebook.

Kto z was nadal korzysta z Boldów i Torchów? Czy planujecie zmianę? A jeśli tak to jakie urządzenia bierzecie pod uwagę? Zapraszam do komentarzy.

źródło: crackberry.com

 • Najgorzej właśnie mieć BlackBerry OS jak nie ma się facebooka – w końcu to narzędzie z którego korzysta miliard ludzi 😛

  • Mong

   No to spora większość ludzi nie korzysta z FB 😉

   • Pafel

    Ja nie korzystam i jestem szczęśliwym człowiekiem

    • OWC

     Ja tak samo 😀

   • Jeśli weźmiesz pod uwagę tylko ludzi podpiętych do internetu to już nie taka spora 😉

    • Mong

     A ilu jest „podpiętych”?

 • jakub

  jeśli można tu było mówić o jakimkolwiek wsparciu…

 • Balceron

  Ja mam ciągle Curve jako drugi i na nim korzystam czasami z tego Messengera właśnie, a także z Endomondo, którego na classicu już nie mam 🙁

 • Taki Facet

  Bolda można używać jako stylowy zegarek na biurko 🙂 Oprócz telefonowania i pisania sms – ów ma jeszcze kilka dobrych funkcji. Niestety coraz mniej operatorów udostępnia BIS. https://uploads.disquscdn.com/images/02a3698c7750421dbc55b59f3454561796c32a324b6ed83b46f625aaad957fc7.jpg

  • OWC

   Też go jako stylowy zegarek używam 😀

  • Michnik

   W Polsce się nic pod tym względem nie zmieniło – nadal oferują go wszyscy, czytaj 4 główni gracze – reszta to plankton. Play i Orange dają na kartę BIS – od 10zl w Play po 15zł lub 25zł w Orange na kartę.