LG udostępnia Androida w wersji 7.0 dla modelu G5

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
13.11.2016

LG od kilku lat słynie ze sprawnego aktualizowania swoich flagowców. Modele G3 i G4 bardzo szybko otrzymywały kolejne wersje systemu z logo zielonego robota. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny flagowiec Koreańczyków, czyli model G5, będzie kontynuował tą tradycje.

W Korei Południowej właśnie ruszyła aktualizacja do Androida w wersji 7.0. Kiedy system będzie dostępny w Polsce? Tego niestety nie wiadomo, jednak producent deklaruje, że już wkrótce aktualizacja będzie dostępna poza ojczyzną producenta.
Warto wspomnieć, że Nougat dla Samsunga Galaxy S7 jest dopiero w fazie beta testów.

Informacje płynące do nas z Korei nasuwają, jednak ważne pytanie. Kiedy zobaczymy Androida w wersji 7.1 na LG G5? Tego niestety nie wiadomo, ale prawdopodobnie będziemy zmuszeni poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Koreańskie LG możemy śmiało nazwać pionierem nowej wersji Androida. Warto przypomnieć sobie, że LG V20 był pierwszym smartfonem, który po wyjęciu z pudełka pracował na najnowszym systemie od Google.
Czy LG może stać się ostoją dla osób, które oczekują dobrego wsparcia, a nie mogą zakupić smartfonów z linii Pixel (urządzenia sygnowane marką Google są dostępne tylko w nielicznych krajach)? Myślę, że jest to możliwie, ale Koreańczycy muszą popracować, także nad długością wsparcia. Dwie duże aktualizacje dla flagowca to standard, ale myślę, że wielu z nas oczekuje czegoś więcej.

źródło: theverge.com