Czy Apple zmniejszy produkcję iPhone’ów?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
31.12.2016

Smartfony firmy Apple to niezwykle popularne urządzenia. Ostatnio na łamach BBNews pisałem, że w okresie świątecznym, iPhone’y stanowiły, aż 44% wszystkich sprzedanych smartfonów. Kolejne miejsce zajął koreański Samsung, który odpowiada za 21%. Kolejni producenci nie przekroczyli pułapu 3 procent.

Od kilku lat na portalach zajmujących się technologiami możemy przeczytać hasło „Apple się kończy”. Oczywiście to stwierdzenie zdecydowanie wyolbrzymia skalę problemu, ale od czasu do czasu docierają do nas informację o tym, że następuje schyłek hegemonii Apple.
Ostatnie plotki, pochodzące od japońskiej agencji Nikkei, mówią, że firma z Cupertino zmniejszy produkcję iPhone’ów o 10%, w pierwszym kwartale 2017 roku. Przyczyną takich działań jest prawdopodobnie to, że nowe smartfony sprzedają się gorzej niż przypuszczało Apple. Do tych rewelacji należy jednak podejść z rozwagą.
Jednocześnie agencja Nikkei informuje, że Apple ma problemy z dostarczaniem iPhone’ów 7 Plus ze względu na niedobór czujników podwójnego aparatu.

A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy hegemonia firmy Apple dobiega końca? Zapraszam do komentarzy.

źródło: venturebeat.com