Blackberry „Mercury” – rozdzielczość ekranu i wersja systemu Android

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
29.12.2016

Targi CES 2017 odbędą się w dniach 5-8 stycznia. Wszystko wskazuje na to, że podczas nich zaprezentowane zostanie nowe urządzenie z fizyczną klawiaturą i jeżyną w logo. W ostatnich tygodniach docierało do nas mnóstwo plotek dotyczących nowego smartfona.
Na dzień dzisiejszy możemy być właściwie pewni, że „Mercury” zostanie wyposażony w:
– procesor Qualcomm Snapdragon 625
– 3 GB pamięci RAM
– 32 GB pamięci wewnętrznej
– baterię o pojemności 3400 mAh
– czytnik lini papilarny

Ostatnio na łamach BBNews pisałem, że na Twitterze Rolanda Quandt’a pojawiły się informacje o tym, iż nowy klawiaturowiec trafi do amerykańskiej sieci Verizon. Dzisiaj Roland Quandt postanowił podzielić się z nami screenem, który prawdopodobnie pochodzi z Blackberry „Mercury”.

Możemy z niego wywnioskować, że „Mercury” będzie posiadać rozdzielczość ekranu 1620 x 1080 pikseli, co przełoży się na współczynnik 420 PPI (pikseli na cal). Potwierdzone zostały także proporcje ekranu, które będą wynosić 3:2. Na screenie nie znalazły się przyciski funkcyjne systemu Android, co oznacza, że najpewniej zostaną one umieszczone pod ekranem. Roland Quandt informuje też, że „Mercury” będzie posiadać ekran o przekątnej około 4,6 cala.
Koleją rzeczą, którą możemy wywnioskować jest obecność Androida 7.0 Nougat. Jak wszyscy wiemy od teraz Blackberry będzie odpowiadać za oprogramowanie, a TCL zajmie się produkcją smartfonów.
Jeśli „Mercury” zadebiutuje z nową wersją systemu to prawdopodobnie już niedługo powinna zacząć trafiać na pozostałe urządzenia Blackberry Powered by Android.

Ciekawą sprawą jest to, pod jaką nazwą zadebiutuje nowy klawiaturowiec. Wcześniej bardzo często mówiło się, iż zostanie on ochrzczony DTEK’iem 70, ale od jakiegoś czasu takie teorie przycichły. Być może TCL, decydując się na nowe otwarcie w kwestii smartfonów Blackberry, podejmie decyzję o stworzeniu zupełnie nowej linii? Wszystkiego dowiemy się już wkrótce.

źródło: phonearena.com, twitter.com