Blackberry oficjalnie ogłasza nawiązanie długotrwałej współpracy z TCL

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
15.12.2016

Nawiązania współpracy pomiędzy Blackberry, a chińskim TCL Communication nie dało się nie zauważyć. Jej pierwszymi owcami były smartfony DTEK 50 oraz DTEK 60. Według krążących po sieci pogłosek, za produkcję kolejnego urządzenia od Kanadyjczyków, czyli Blackberry DTEK 70, również będzie odpowiadać TCL.

Teraz Blackberry oficjalnie ogłosiło nawiązanie długotrwałej współpracy z chińską firmą. Na mocy porozumienia Kanadyjczycy będą licencjonować swoje rozwiązania związane z bezpieczeństwem oraz usługi TCL Communication. Firma z Państwa Środka będzie odpowiadać za projektowanie, produkcje, sprzedaż oraz wsparcie techniczne dla urządzeń z logo Blackberry.
Jednak nie na wszystkich rynkach TCL będzie odpowiadać za dystrybucję nowych smartfonów. Wyjątkiem będą Indie, Sri Lanka, Nepal, Bangladesz oraz Indonezja.
Należy jednak zaznaczyć, że wsparcie od strony oprogramowania nadal pozostanie w rękach Blackberry.

Rozszerzenie współpracy pomiędzy kanadyjską firmą, a TCL Communication może świadczyć o tym, że smartfony z serii DTEK odniosły sukces rynkowy lub są mocne argumenty przemawiające za tym, że to nastąpi. Na informacje o sprzedaży najnowszych urządzeń będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dnia, a dokładnie do 20 grudnia.

A co Wy myślicie o współpracy pomiędzy Blackberry, a TCL Communication? Jak oceniacie smartfony z serii DTEK? Zapraszam do komentarzy.

źródło: crackberry.com