Czy Apple ruszy na podbój Indii i rozpocznie produkcję w tym kraju?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
30.12.2016

Jakiś czas temu na łamach BBNews pisałem o tym, że Apple rozważało możliwość przeniesienie części produkcji do Stanów Zjednoczonych. Konsultowało się nawet w tej sprawie ze swoimi partnerami. Szef Foxconn’u nie odniósł się jednak zbyt entuzjastycznie do tego pomysłu. Głównym problemem są oczywiście koszty produkcji, które w Stanach Zjednoczonych byłby znacznie wyższe.

Ostatnio pojawiły się plotki mówiące, że firma z Cupertino rzeczywiście będzie produkować swoje urządzenia w kolejnym kraju. Nie będą to jednak Stany Zjednoczone. Według Times of India Apple rozpocznie produkcję w Indiach w kwietniu przyszłego roku. W związku z tym poszukiwani są pracownicy na ważne stanowiska. Do obsadzenia są m.in miejsca: Menadżera do spraw iPhone’a, Menadżer do spraw sprzedaży, a także wiele innych. Za produkcję iTelefonów będzie odpowiadała tajwańska firma Wistron.
Produkcję w Indiach prawdopodobnie rozpocznie też dobrze wszystkim znany Foxconn. Będzie jednak zajmować się także urządzeniami Xiaomi oraz OnePlus.
Dzięki rozpoczęciu produkcji w Indiach Apple będzie mogło sprzedawać swoje urządzenia w niższej cenie na terenie tego kraju. Produkty sprowadzane zza granicy są bowiem objęte dodatkowym podatkiem.

Indie mogą stać się kolejnym rynkiem, którego nasycenie zajmie firmie z Cupertino dużo czasu. Dzięki temu sprzedaż iPhone’ów może utrzymać się na przyzwoitym poziomie.

źródło: 9to5mac.com