DTEK 70 – specyfikacja oraz do którego amerykańskiego operatora trafi?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
28.12.2016

Premiera Blackberry DTEK 70 zbliża się wielkimi krokami. Wszystko wskazuje na to, że nowe urządzenie z logo jeżynki, zostanie zaprezentowane na targach CES 2017, które odbędą się już na początku stycznia.

Kilka dni temu do sieci trafiły informacje o tym, że DTEK 70 może być flagowcem z krwi i kości. Według najnowszych plotek miałby on pracować na procesorze Qualcomm Snapdragon 821, który należy do najwydajniejszych jednostek na rynku. Dotychczas mówiło się o Snapdragonie 625, czyli typowym przedstawicielu średniej półki cenowej. Osobiście uważam, że bardziej prawdopodobne jest zastosowanie słabszego procesora. Potwierdzają to także najnowsze informacje, które znalazły się na Twitterze Rolanda Quandt’a. Według nich do nowego klawiaturowca ostatecznie trafi Snapdragon 625.

Oprócz tego, w jednym z wpisów na Twitterze, pojawiła się informacja, że „Mercury” trafi do amerykańskiej sieci Verizon. Myślę, że jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż najnowsze urządzenia z serii DTEK nie są powszechnie dostępne u operatorów sieci komórkowych. Jeśli spojrzymy do oferty największych graczy na amerykańskim rynku to z łatwością stwierdzimy, że tak jest w rzeczywistości. W Verizon zakupimy jedynie Blackberry Priv, a w Sprincie i T-Mobile, urządzenia z logo jeżyny są niedostępne.

Warto wspomnieć, że dystrybutorem nowego klawiaturowca z jeżyną w logo będzie TCL. Ta firma odpowiada też za Alcatela, który znajdziemy w ofercie licznych operatorów na całym świecie. Pozostaje mieć nadzieję, że z Blackberry będzie podobnie.

źródło: crackberry.com, twitter.com

 • aastelix

  Czekałem kiedy o tym napiszecie.
  Być może w pierwszym kwartale będzie już swobodnie do zakupu.
  Stawiam na snapa 625 bo w innym wypadku miałby cenę z kosmosu. Telefon będzie mieć fizyczną klawiaturę ze wszystkimi jej dobrodziejstwami ale demonem prędkości z tym prockiem nie będzie.
  Może jak im się ten módl sprawdzi sprzedażowo to wtedy zdecydują się flagowca z klawiaturą. Ale to najwcześniej 2018.
  Teraz trzeba liczyć na dobrą optymalizację i porządną baterię.

 • Pan Ajken

  A to procesor A10 Fusion o architekturze 64-bitowej nie jest najbardziej wydajnym w 2016 roku?

  • GrzegorzDudek

   „należy do najwydajniejszych” 🙂

   • Pan Ajken

    Racja – dzięki 🙂

 • qba

  Czyli póki co.. Priv rządzi 😌😌

 • ursaab

  Czyli nadal wiadomo, że nic nie wiadomo…

 • siekier

  Ja się cieszę że będzie snap 625. Podobno bardzo fobrze sobie radzi z zarządzaniem energia, zapewnia płynna pracę androida. Pamiętajmy że to będzie nougat więc optymalizacja systemu mam nadzieję da fajne wyniki w połączeniu z 3400 mah 🙂 no i cena nie będzie z kosmosu (oby). Ja nie będę grał na tym telefonie więc dla mnie nawet lepiej 🙂

 • Raszlo

  Co za czasy, że przed premierą nowej Jeżyny najważniejszym tematem jest procesor.

  #9900rules #pocowamtegierki #grandpa