Huawei zapowiada baterie o dwukrotnie dłuższej żywotności!

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
03.12.2016

Jakie są problemy współczesnych smartfonów? Można by wymieć kilka, ale myślę, że największym z nich jest czas pracy na baterii oraz jej żywotność. Oczywiście można też spotkać modele, które pozytywnie wyróżniają się na tym polu. Niestety, nawet one nie są w stanie osiągnąć takich wyników czasu pracy na jednym ładowaniu, jak telefony z przed smartfonowej ery.

Drugi z problemów, który wymieniłem, już wkrótce może zniknąć, dzięki chińskiej firmie Huawei. Według ostatnich doniesień udało jej się opracować nową technologię produkcji baterii.
Bezpośrednio zawdzięczamy ją Watt Laboratory, które podlega Centralnemu Instytutowi Badawczemu Huawei. Nowe ogniwa mają zawierać grafen, w którym atomy są ułożone w kształt plastra miodu.

Nowe baterie będą w stanie wytrzymywać znacznie wyższe temperatury niż obecnie stosowane. Nie straszne im będzie nawet 60 stopni Celsjusza. To aż o 10 stopni więcej, niż w obecnie stosowanych. Nowe akumulatory będą posiadały dwukrotnie dłuższą żywotność, niż obecnie wykorzystywane. Producent przewiduje, iż będą w stanie towarzyszyć nam bez trudu, aż przez cztery lata.
Obecnie stosowane akumulatory tracą swoje właściwości po dwóch lub trzech latach.

Poniżej wideo przygotowane przez Huawei’a.

Czy nowe rozwiązania od Huawei’a są w stanie już wkrótce realnie wpłynąć na nasze życie? Zapraszam do komentarzy.

źródło: phonearena.com