Ile smartfonów Huawei P9 sprzedało się od premiery?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
28.12.2016

Firma Huawei coraz lepiej radzi sobie na rynku. Obecnie jest już trzecim producentem smartfonów na świecie, ale jej ambicje są znacznie większe. Przed nią na podium znajdują się kolejno Apple i Samsung. Chińczycy zapowiadają, że będą dążyć do stania się numerem jeden na rynku smartfonów i z każdym dniem przekonuje się, że te obietnice mogą stać się faktem. Myślę, że wskoczenie na drugie miejsce jest w zasięgu chińczyków. Huawei posiada znacznie szerszą ofertę niż firma z Cupertino i trafi do różnych grup odbiorców. Trudniej będzie sobie poradzić z obecnym liderem, Samsungiem. Jaki będzie werdykt tego starcia? Przekonamy się w ciągu najbliższych lat.

Tymczasem Huawei ma kolejne powody do świętowania. Producentowi udało się sprzedać ponad 10 milinów modeli P9 i P9 Plus od premiery, która miała miejsce w kwietniu. W trzecim kwartale Huawei’owi udało się sprzedać w sumie 33,59 milinów smartfonów. Stanowi to 23% wzrostu wobec analogicznego okresu w ubiegłym roku. 44% sprzedanych urządzeń należało do wyższej i średniej półki cenowej.

A co Wy sądzicie o poczynaniach Huawei’a? Czy trzymacie kciuki za tego producenta? A może macie już dość kolejnych urządzeń z Państwa Środka? Zapraszam do komentarzy.

źródło: androidcentral.com