Ile smartfonów Huawei P9 sprzedało się od premiery?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
28.12.2016

Firma Huawei coraz lepiej radzi sobie na rynku. Obecnie jest już trzecim producentem smartfonów na świecie, ale jej ambicje są znacznie większe. Przed nią na podium znajdują się kolejno Apple i Samsung. Chińczycy zapowiadają, że będą dążyć do stania się numerem jeden na rynku smartfonów i z każdym dniem przekonuje się, że te obietnice mogą stać się faktem. Myślę, że wskoczenie na drugie miejsce jest w zasięgu chińczyków. Huawei posiada znacznie szerszą ofertę niż firma z Cupertino i trafi do różnych grup odbiorców. Trudniej będzie sobie poradzić z obecnym liderem, Samsungiem. Jaki będzie werdykt tego starcia? Przekonamy się w ciągu najbliższych lat.

Tymczasem Huawei ma kolejne powody do świętowania. Producentowi udało się sprzedać ponad 10 milinów modeli P9 i P9 Plus od premiery, która miała miejsce w kwietniu. W trzecim kwartale Huawei’owi udało się sprzedać w sumie 33,59 milinów smartfonów. Stanowi to 23% wzrostu wobec analogicznego okresu w ubiegłym roku. 44% sprzedanych urządzeń należało do wyższej i średniej półki cenowej.

A co Wy sądzicie o poczynaniach Huawei’a? Czy trzymacie kciuki za tego producenta? A może macie już dość kolejnych urządzeń z Państwa Środka? Zapraszam do komentarzy.

źródło: androidcentral.com

 • BBfanfan

  Prawdopodobnie w przyszłości będziemy skazani na telefony z Państwa Środka. Póki co dobrze im idzie 🙂

  • pikut

   Chyba Ty 😉 A tak na serio, to nikt poważny nie kupuje ich telefonów, także nie ma co „panikować”.

   • liquid12

    Mamy rozumieć Pikut, że Ty jesteś zatem osoba „powazna”? XDDD

 • BBfanfan

  Niedawno byłem lekko przerażony czytając jak sklepy w Stanach i UK skanują i katalogują klientów na masową skalę, wykorzystując coraz doskonalsze systemy rozpoznawania twarzy, a tutaj taka polska Żabka „osiedlowa” w BigData się bawi 🙂

  http://www.wykop.pl/wpis/21345023/oto-co-mozna-zobaczyc-kiedy-sklep-zabka-jeszcze-ni/

 • BBfanfan
  • Tyran1918

   Pierdoły …

   • BBfanfan

    Pewnie jakiś agregator newsów podrzucił temat 🙂
    W internecie z kazdym dniem bedzie coraz wiecej o DTEK70.

    • Tyran1918

     Jak zawsze przed premierą, po której dopiero wszystkiego się dowiemy. Te plotki tylko potem sprawiają, że ludzie czują się zawiedzeni.

 • BBfanfan

  Nadchodzący flagowy Galaxy też będzie kopał 😉
  W związku z tym że przyszłe flagowce mają być niemal w całości od frontu pokryte wyświetlaczem, Samsung rezygnuje z fizycznych przycisków nawigacyjnych które ma zastąpić technologia 3D Touch jak w iPhonach.
  Podobno bardzo wiarygodne źródło przecieków.

  http://bgr.com/2016/12/29/galaxy-s8-vs-iphone-8-3d-touch/