[Oficjalnie] Nowe smartfony Blackberry oraz przyszłość marki, to będzie tematem CES 2017

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
23.12.2016

W ostatnim czasie wokół Blackberry dzieje się naprawdę dużo. Wszystko zaczęło się od ogłoszenia informacji o nawiązaniu długotrwałej współpracy między kanadyjską firmą, a chińskim TCL Communication. Na jego mocy firma z Państwa Środka będzie odpowiadać za projektowanie, produkcję, sprzedaż oraz wsparcie techniczne dla smartfonów z logo jeżyny. Kwestie związane z oprogramowaniem pozostaną jednak w rękach Kanadyjczyków. O korzyściach jakie mogą wyniknąć z tego porozumienia pisałem jakiś czas temu na łamach BBNews. W skrócie, dzięki współpracy z TCL Communication, możemy liczyć na więcej smartfonów z logo jeżyny oraz ich łatwiejszą dostępność.

Kilka dni temu informowałem, że Steve Cistulii, który stoi na czele TCL Communication w Ameryce Północnej, opublikował na swoim Twitterze kilka postów sugerujących, iż na targach CES 2017, zostanie zaprezentowane nowe urządzenie Blackberry, wyposażone w kultową, fizyczną klawiaturę.

Z ostatnich informacji wynika, że możemy już być właściwie pewni takiego scenariusza. TCL oficjalnie poinformowało, że nowe smartfony Blackberry dołączą do jego portfolio. Firma zapowiedziała też, iż podczas targów CES 2017, które odbędą się w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas, przedstawi swoje plany dotyczące marki Blackberry.

Osobiście nie spodziewam się, aby podczas targów zaprezentowano coś więcej niż DTEK’a 70. Obecnie producentom bardzo trudno jest utrzymać w tajemnicy, że pracują nad nowym urządzeniem, więc nie oczekuje jakichś szczególnych niespodzianek. Warto jednak zwrócić uwagę, że TCL w swoim komunikacie użyło słowa „smartfony”. Myślę, że oznacza to, że kolejne urządzenia z jeżyną w logo już wkrótce pojawią się na rynku.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na CES 2017. Jestem pewien, że podczas targów wreszcie dowiemy się jakie plany ma chińska firma względem smartfonów z logo jeżyny.

źródło: crackberry.com

 • Pafel

  Mam ciche marzenie „nowy smartfon na os10” właśnie testuję lg g3 powrót do androida po 3 latach i nie widzę w tym systemie nic ciekawego tylko mnóstwo wodotrysków.

  • Tyran1918

   Lepszy Android niż Windows. Oczywiście najbardziej lubiłem BB10, ale teraz nic ciekawego już nie oferuje, bo go producent olał.

   • Pafel

    Nawet karty nie przełożyłem wolę q5 a ten może żonie podrzucę 😉 Na razie na sucho ogarniam system i pierwsze czego mi brak to HUB i obsługi maila

   • spiro

    a czy jest np opera mini na bb10?

    • Tyran1918

     Jak miałem BB10 to działała mi wersja z Androida.

     • spiro

      na bbos nadal jest opera mini. Myślałem, że udało im się zrobić natywną na bb10… szkoda 🙁

     • OWC

      J ana jednym numerze nadal uzywam 9900 i chetnie zawsze uzywalem opere… ale ostatnio w DE mi roaming juz nie dzialal…a bylem w vodafone :./

     • spiro

      Myślę, żeby sobie coś kupić z bb10 i chciałbym mieć jak najwięcej rzeczy dedykowanych… no nic, zobaczymy po ile będzie dtek70

    • BBfanfan

     Jest Androidowa. Działa ok. Na telefonach z fizyczną klawiaturą nie obsługuje skrótów tak jak ta na BBOS.

    • Pafel

     Nie ma na os10, kiedyś była na os7

 • whomanista

  Z całym szacunkiem dla Blackberry ale wydanie smartfona z androidem to żaden wyczyn. Nawet malutkie polskie firmy wydają takowe. Oczywiście te od BlackBerry są lepsze (a dokładnie to mają lepszy soft) ale też i firma jest setki razy większa.
  Od czasu gdy ubierają Alcatela w soft androidowy że swoimi dodatkami to są firmą jak setki innych.