Słuchawki AirPods są nienaprawialne

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
22.12.2016

O tym, że najnowszy smartfon od Apple, czyli iPhone 7, został pozbawiony gniazda słuchawkowego mini-jack, wiemy chyba wszyscy. Była to bardzo kontrowersyjna decyzja i spotkała się z dużą falą krytyki. W ten sposób firma z Cupertino delikatnie zasugerowała użytkownikom przejście na słuchawki wykorzystujące technologię Bluetooth. Zaprezentowała też następce EarPods, czyli AirPods. Nowe słuchawki są oczywiście bezprzewodowe.

Niestety ich premiera nie zbiegła się z momentem kiedy na półkach sklepowych pojawił się nowy iPhone. AirPods’y możemy zakupić dopiero od kilku dni, ale już trafiły one w ręce ekspertów z iFixit. Zostały oczywiście rozebrane i okazało się, że są właściwie nienaprawialne. Konstrukcja słuchawek została przede wszystkim oparta na kleju. Otworzenie ich powoduje, iż złożenie z powrotem staje się po prostu niemożliwe.
Warto wspomnieć, że nowe słuchawki od Apple nie należą do tanich. W oficjalnym sklepie Apple zostały wycenione na 799 zł.

Eksperci z iFixit oceniają produkty ze względu na trudność naprawy. Nowym słuchawkom od Apple została przyznana ocena 0/10. Oznacza to, że są właściwie nienaprawialne. 
Poniżej wideo przygotowane przez iFixit.


A co Wy myślicie o AirPods’ach? Czy planujecie ich zakup? A może już znajdują się w Waszych uszach?

źródło: iFixit.com