Super Mario Run, czyli debiut Nintendo na iOS

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
16.12.2016

Wczoraj na iOS miała miejsce głośna premiera. Głośna oczywiście w cudzysłowie, ponieważ nic przełomowego nie miało miejsca, mimo hucznej zapowiedzi Apple podczas prezentacji nowych modeli iPhone we wrześniu. Chodzi oczywiście o wielki, światowy hit, czyli Super Mario, pierwszej gry od Nintendo na urządzenia mobilne.

Na początku ucieszyłem się, ponieważ Mario to genialna zręcznościówka, którą miło wspominam z lat dziecięcych. Dodatkowo do iPhone mam kontroler od Logitech do iPhone, więc liczyłem na wiele godzin niesamowitej rozrywki. Niestety, nic z tego, bo obecny Mario koło starego nawet nie stał. Zresztą sama nazwa wskazuję, że to lipa – Super Mario Run.

Takich gier w mobilnych sklepach jest sporo i żadna mnie do siebie nie przekonuje, nawet ta pod przykrywką Mario. Według mnie w ogóle nie ma zabawy podczas rozgrywki, ponieważ większość rzeczy robi się samo. Biegniemy i co jakiś czas skaczemy, to cała zabawa, a do dyspozycji  mamy 3 tryby rozgrywek: Tour, Rally i Build.

Super Mario Run w wersji freemium daje nam dostęp do niespełna 5 min rozrywki, czyli tyle ile zajmuje przebiegnięcie 3 etapów:

Grę możemy pobrać za darmo, ale… mamy dostęp tylko do 3 etapów, jeśli chcemy grać dalej przyjdzie nam zapłacić 9,99 euro. Dobrze widzicie, 9,99 euro, nie polskich złotych. Cena mogłaby być taka, ale nie za Mario w obecnej formie. Klasyczny Mario zdecydowanie byłby tyle wart i z przyjemnością rzuciłbym kasą w ekran, ale tak się nie stanie. Dodatkowo, co akurat mi nie przeszkadza, podczas grania musi być dostęp do Internetu, aby, jak to argumentują twórcy, ochronić się przed piratami.

Nie mniej jednak jest to krok w dobrym kierunku i mam nadzieję, że Nintendo  jeszcze nas zaskoczy i wypuści coś, co będzie warte wydania takiej kwoty.

 

  • Mong

    Super Mario Run w wersji „Wąski”?

  • Stek z jesiotra.

    Jestem bardzo rozczarowany sposobem realizacji. Dociaganie poziomow, milion klikniec przez regulaminy… Ktos nie do konca przemyslal jak dobrze zrobic gre.

  • amx

    polecam Giana Sisters odpowiednik Mario na Komodę, za 1,99 euro w Appstore, mnie też ten Mario rozczarował.