[aktualizacja] Używasz Evernote? Lepiej zacznij szukać czegoś innego…

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
15.12.2016

Wczoraj w komentarzu umieściliście link do bardzo ważnego, z punktu widzenia bezpieczeństwa naszych danych, artykułu odnośnie zmian, które nadchodzą w Evernote. Trzeba to powiedzieć na głos, ludzie tam pracujący postradali zmysły!

To już pewne, na dniach Evernote wylatuje z moich wszystkich urządzeń po czystkach, które zamierzam tam zrobić. Po podwyżkach cen za premium i ograniczeniu możliwości darmowej wersji, czas na kolejny kontrowersyjny krok. Od 23 stycznia 2017 roku pracownicy firmy będą mieli dostęp do naszych notatek! Oczywiście wszystko dla naszego dobra, w celu np. polepszenia działania usług.

Oczywistą sprawą jest to, że chmura jest wątpliwie bezpieczna, ale w tym przypadku w ogóle firma nie ukrywa, że będzie zaglądać nam do notatek, nawet tych oznaczonych, jako prywatne. Osobiście nie jestem wrogiem chmury, ale wszystko ma swoje granice. Od dzisiaj zaczynam rozglądać się za jakąś alternatywą.

Jestem ciekaw Waszego stanowiska w tej sprawie. Czekamy na komentarze!

AKTUALIZACJA:

Takiego Feedbacku to pracownicy Evernote się chyba nie spodziewali! Po fali krytyki pod ich adresem, firma zdecydowała wycofać się z kontrowersyjnego zapisu dotyczącego możliwości czytania naszych notatek przez swoich pracowników. Moim zdaniem jest i tak już za późno, niesmak pozostał i ja również wczoraj dezaktywował u nich konto. W kilka sekund przeniosłem notatki do systemowego Notatnika na MacOS, usunąłem wszystko z aplikacji i zakończyłem swoją przygodę z Evernote. Teraz powoli będę rozglądał się za czymś innym, w końcu nie wiadomo czy firma za jakiś czas nie wróci do tego zapisu…

img_1698