Wbrew pozorom, Apple nie zapomniało o swoich komputerach stacjonarnych

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
21.12.2016

Podczas konferencji nowych Macbooków Pro, wiele osób czekało na moment, w którym dowiedzą się czegoś na temat nowych iMaków. Jak wiadomo, nic takiego nie miało miejsca, przez co zaczęły pojawiać się spekulacje, jakoby Apple zrezygnowało z tego typu urządzeń. Nic bardziej mylnego. Jeden z pracowników Apple zaniepokojony obecną sytuacją, zapytał na firmowym forum o przyszłość tych urządzeń.

Tim Cook zapewnia, że firma nie zapomniała o komputerach stacjonarnych

CEO Apple nie tylko zapewnia, że firma pamięta o tych urządzeniach, ale również zaznacza, że są one bardzo ważne dla firmy z kilku powodów. Ze względu na rozmiar iMaków, można wyposażyć je w większą ilość pamięci RAM, większe dyski, sprawić, że będą jeszcze bardziej wydajne oraz bez problemu można zwiększyć w nich ilość portów (zapewne usb-c ;)). Dodał również, że nie każdego zadowala praca na małym ekranie i dla tych właśnie osób stworzyli ekrany Retina 5K, które są najlepsze na świecie.

Niestety nie padły żadne konkretne daty, ani informacje, który konkretny model lub modele są w planach, ale jak widać, Apple nie zamierza całkowicie oddać rynku na rzecz Microsoft Surface Studio.