BlackBerry na CES 2017 – podsumowanie, autonomiczne samochody i nie tylko

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
07.01.2017

Wielu z nas z niecierpliwością oczekiwało na tegoroczne targi CES 2017. Wszystkie gwiazdy na niebie wskazywały, że właśnie podczas nich, będzie miał premierę BlackBerry Mercury. Tak się jednak nie stało, choć model został udostępniony kilku redakcjom i dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak prezentuje się nadchodzące urządzenie. Na więcej informacji będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Prawdopodobnie Mercury zostanie oficjalnie zaprezentowany w okolicach Mobile World Congress.
Warto jednak pamiętać, że choć teraz za projektowanie, produkcję oraz sprzedaż smartfonów z logo jedynki odpowiada TCL, to firma BlackBerry również była obecną podczas targów CES 2017. Kilka dni temu Jakub opisywał nam prezentacje QNX 7.0, ale warto wspomnieć, że to nie było ostatnie słowo Kanadyjczycy podczas tych targów.
Firma poinformowała o nawiązaniu współpracy z Renesans Electronics America. 2017 Lincoln MKZ, czyli zaprezentowany prototyp autonomicznego samochodu, łączy w sobie technologie obu firm. Renesans dostarczył odpowiedni układ, na którym pracuję QNX. Ciekawe jak będzie rozwijać się ta współpraca?
Jeśli jesteście zainteresowani jak sprawuje się wspomniany 2017 Lincoln MKZ to zapraszam do zapoznania się z poniższym materiałami wideo, które przygotowało BlackBerry. Możemy na nich zobaczyć autonomiczny samochód w akcji. Ponadto Kanadyjczycy postanowili opowiedzieć w materiałach trochę więcej o swoich projektach.

Autonomiczne samochody nie były jednak jedynym tematem, który BlackBerry poruszyło podczas CES 2017. Kanadyjczycy poinformowali też o nawiązaniu współpracy z Giuliani Partners. Dzięki temu porozumieniu niedawno zapowiedziana platforma BlackBerry Secure, będzie mogła trafić do większej liczby nowych odbiorców. Giuliani Partners to jedna z największych firm consultingowych i ta współpraca będzie mogła mieć duże znaczenie dla rozwoju platformy BlackBerry Secure.

A co Wy sądzicie o tym co Kanadyjczycy zaprezentowali na CES 2017? Czy podoba Wam się droga którą podąża Blackberry?

źródło: crackberry.com, crackberry.com, crackberry.com