Czy Samsung S8 będzie najładniejszym modelem Koreańczyków?

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
17.01.2017

Ostatnio do sieci trafia bardzo dużo informacji dotyczących najnowszego modelu Samsunga z serii Galaxy, czyli S8. W dzisiejszych czasach plotki stają się coraz bardziej interesujące ze względu na to, że zazwyczaj pokrywają się ostatecznie z tym, co prezentuje producent. Jeśli pominąć ostatnie zdarzenia z Note 7, to jest póki co jedynym i realnym zagrożeniem dla telefonów Apple.

Jeśli informacje się potwierdzą, to w mojej ocenie najnowszy Samsung będzie w końcu piękny. Ostatnie modele były już naprawdę bardzo ładne, ale ten paskudny przycisk znajdujący się pod ekranem psuł cały efekt. Prawdopodobnie ma się to zmienić i zdecydowaną większość przedniej części telefonu ma zajmować w końcu ekran. Przycisk natomiast ma zostać przeniesiony wirtualnie na ekran, jak ma to miejsce w innych modelach z Androidem, a skaner palca w związku z tym trafi na tył obudowy. Rozwiązanie znane chociażby z modelu Huawei.

Ostatnio Samsung wypuścił nową reklamę ekranów typu AMOLED, w której mógł ukryć wygląd Galaxy S8:

Nie będzie Samsunga S8 EDGE?

Ciekawe wydają się informacje mówiące, że seria EDGE zostanie zlikwidowana. Nie całkowicie, bowiem oba nadchodzące modele Samsunga mają mieć zakrzywione krawędzie. To, co ma odróżniać te modele od siebie, to większy ekran i podwójny aparat w „nowym” modelu Samsung S8 Plus.

Możemy również liczyć na zmianę standardów dotyczących wejścia na ładowarkę. Do tych modeli trafi w końcu USB-C, który znajduje się już w coraz większej ilości smartfonów. Niepokojącą dla niektórych, wydaje się natomiast informacja związana z wejściem minijack. Samsung może pójść za nową modą i ze swojego sztandarowego modelu również może usunąć najpopularniejsze wejście słuchawkowe. Nie byłoby to zaskakujące, ponieważ w portfolio Samsunga znajdują się również bezprzewodowe słuchawki, które w ten sposób producent chce wypromować.

Premiera prawdopodobnie odbędzie się w kwietniu i dopiero wtedy tak naprawdę wszystko się wyjaśni. Nie wiadomo też czy producent zdecyduje się pokazać swój produkt na nadchodzących targach MWC2017.

 • Wodnik Szuwarek

  Z tyłu świeci się jak odpustowy Galaxy S3. Także szkło niewiele tutaj zmienia jeśli chodzi o design i estetykę.
  Skaner palca na tylnej obudowie to brak wyobraźni i dodatkowe utrudnienie, ponieważ czytnik Samsunga działa nieprecyzyjnie.

 • aastelix
  • OWC

   Mi cos na Motce sie pojawiło…ale tylko 128,1MB i nie pisało nic o Android 7 wiec pewnie Security Update

   • GrzegorzDudek

    Jeśli mówisz o X Force, to zapewne tak 🙂

    • OWC

     Oby 😀

   • aastelix

    Aktualizacja pojawiła się na razie dla regionu Anglia/Irlandia. Kod BTU.
    A, że taki miałem to poszła aktualizacja.

 • t.a.s.

  Pytanie w tytule. Odpowiedź: kwestia „ładniości” to kwestia subiektywna (podoba się lub się nie podoba coś) . Demokratyczne (że większość stwierdzi, że jest ładne) czy dyktatorskie (jakiś spec, jakiś portal) nic tu nie wnosi. Generalnie: zrobią kolejny smartphone za cudownosc którego jedni się dadzą pociąć a inni za jego brzydotę i twierdzenie, że wieje tandetą będą gotowi iść na barykady.