Spraw, aby Twój Macbook Air miał dotykowy ekran!

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
03.01.2017

Pamiętam, że wielokrotnie w komentarzach była poruszana kwestia dotykowych ekranów w laptopach. Czy mają one sens? Według mnie nie. Nie jestem fanem tego typu rozwiązania i mimo wszystko nie widzę potrzeby machania rękoma po ekranie. Wydaje się to… mało wygodne. 

Apple prezentując najnowsze Macbooki Pro podeszło inaczej do sprawy i zaprezentowało dotykowy panel nad fizyczną klawiaturą. Według nich, jest to bardziej naturalne, ponieważ nie musimy odrywać rąk od klawiatury, aby skorzystać z tego rozwiązania. Widzę w tym potencjał, przynajmniej większy niż w zakrzywionych krawędziach ekranu, ale z tego co czytam, jest to również póki co kiepskie rozwiązanie. Szczególnie mając masę gestów na klawiaturze, wiele czynności możemy robić za ich pomocą. Są jednak i tacy, którzy widzą sens posiadania dotykowego ekranu.

Właśnie dla nich, na CES 2017 zostanie zaprezentowany nowy gadżet do Macbooka Air.

AirBar jest niewielką listwą, którą przyczepiamy pod ekran i za pomocom kabla podłączamy ją do portu USB. I to wszystko. Niczego nie musimy instalować, ponieważ listwa za pomocą czujników AlwaysOn® wykrywa położenie palca i rodzaj gestu na wyświetlaczu. Na MacRumors czytamy, że AirBar został wyceniony na 99$ na Amazon oraz że będzie dostępny na początku marca. W chwili obecnej, jak wchodzę na stronę internetowego sklepu, to znajduję wyłącznie wersję na komputery z Windowsem i ekranem 15,6″ za 69$. Natomiast na stronie producenta mamy jedynie możliwość włączenia powiadomienia mailowego nt. nadchodzącego pre-orderu.

Uważam, że to fajny gadżet dla osób, którym brakuje takiej funkcji w macOS. Ja osobiście używam monitora do swojego Aira, więc nie mam takiej potrzeby, ale może ktoś z Was się skusi?