BlackBerry „Mercury” będzie nazywał się KEYOne!

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
25.02.2017

Od dawna toczyły się dyskusje o tym jak zostanie nazwany nowy klawiaturowiec z jeżyną w logo. Wśród różnych koncepcji przewijała się nazwa DTEK70, ale część osób uważała, że nowe BlackBerry może zadebiutować oficjalnie jako Mercury. Wydaje się jednak, że wszystkie spory wreszcie się zakończyły. Na oficjalnej stronie BlackBerry Mobile pojawiła się nazwa nadchodzącego urządzenia. Panie i Panowie, nowa jeżyna zostanie nazwana BlackBerry KEYOne.

Muszę przyznać, że jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy, choć nazwa „Mercury” wcale nie byłaby gorsza. Trzymałem jednak kciuki, aby nowa jeżyna nie zadebiutowała jako DTEK70. Uważam, że nazwa „DTEK”, jako linia smartfonów, nie jest szczególnie trafiona. W dodatku rodzi pewne komplikacje przy kontynuacji. W takim wypadku w przyszłym roku moglibyśmy zobaczyć DTEK’a 170? 80? 90? Od dawna jestem zwolennikiem nadawania telefonom nazw własnych i co jakiś czas dodawania kolejnego numerka.

Na stronie BlackBerry Mobile pojawiła się również specyfikacja urządzenia, która jest potwierdzeniem dotychczasowych plotek. Możecie się z nią zapoznać w tym miejscu.  Warto zaznaczyć, że urządzenie od wyjęcia z pudełka, będzie pracować na Androidzie w wersji 7.1 Nougat!

Przy okazji chciałem przypomnieć, iż dziś o godzinie 19.00 odbędzie się oficjalna premiera BlackBerry KEYOne. Nie zapomnijcie więc śledzić BBNews. Wszystkiego dowiemy się już za kilka godzin. Stay Tuned! 

źródło: blackberrymobile.com