BlackBerry „Mercury” przechodzi certyfikację Wi-Fi Alliance

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
18.02.2017

Za kilka dni, a dokładnie 25 lutego, premierę będzie miał długo oczekiwany BlackBerry „Mercury”. W ostatnich miesiącach poznaliśmy prawdopodobny wygląda oraz przypuszczalną specyfikację urządzenia. Niestety cena najnowszego smartfona z jeżyną w logo nadal pozostaje tajemnicą.

Tymczasem nowe urządzenia o nazwie kodowej BBB100-2, właśnie przeszło certyfikację WiFi Alliance. Poniżej zamieszczam informacje które pojawiły się na stronie wi-fi.org.

Wśród wielu parametrów, które zostały upublicznione, moją uwagę szczególnie zwróciła rubryka producenta. Figuruje tam teraz TCL Communication Ltd. W przypadku poprzednich modeli BlackBerry, które pracowały na systemie operacyjnym Android, a zostały wyprodukowane przez TCL (DTEK 50 i DTEK60), producentem pozostawała kanadyjska firma. Nazwa BlackBerry widniała w miejscu gdzie teraz znajduje się TCL Communication.

Co to właściwie oznacza? Jest to kolejne potwierdzenie dotychczasowych informacji, że od teraz za smartfony z jeżyną w logo odpowiada wyłącznie  TCL Communication. To Chińczykom będzie zależeć na sukcesie urządzeń z jeżyną w logo i to oni poniosą ewentualną porażkę.

źródło: crackberry.com, wi-fi.org,  mobielkopen.net