BlackBerry Passport znika z europejskiego BlackBerry Shop

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
02.02.2017

BlackBerry Mercury zostanie oficjalnie zaprezentowany 25 lutego na targach Mobile World Congress w Barcelonie i będzie pierwszym urządzeniem z jeżyną w logo i Androidem na pokładzie, które zaoferuje fizyczną klawiaturę umieszczoną na stałe pod ekranem. Będzie to swojego rodzaju następca, uwielbianego przez wielu z nas Passport’a. Oczywiście różnic pomiędzy tymi modelami jest mnóstwo, zaczynając od systemu operacyjnego, a kończąc na samej budowie urządzenia. Myślę, jednak że możemy nazwać Mercurego, chociażby duchowym, następcą Passporta. Warto wspomnieć, że design nowego klawiaturowca mocno nawiązuje do wersji Silver Edition.

Jakiś czas temu zacząłem zastanawiać się co będzie z Passportem po premierze Mercurego. Czy oba modele będą oferowane równolegle? Pewną sugestię w tej kwestii, dała mi ostatnia wizyta w witrynie BlackBerry Shop. O ile swobodnie możemy zakupić Passporta w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie to w Europie jest to już praktycznie niemożliwe. Smartfon jest dostępny jedynie w Holenderskim sklepie, a w pozostałych została nawet usunięta odpowiednia zakładka na stronie internetowej. Prowadzi mnie to do konkluzji, że Passport prawdopodobnie już nie powróci do europejskiego sklepu BlackBerry.

Warto też poświęcić trochę uwagi przyszłym losom BlackBerry Shop. Jak dobrze wiemy, teraz za sprzedaż smartfonów z logo jeżyny będzie odpowiadać TCL. Jestem jednak przekonany, że urządzenia obecnie dostępne w ofercie będą nadal sprzedawane przez BlackBerry. Wynika z tego, że wszelkie ewentualne, kampanie reklamowe oraz nowa sieć dystrybucji ich nie obejmie.
A co do samego sklepu, to przypuszczam, że wraz ze sprzedażą ostatniego smartfona zostanie on najzwyczajniej w świecie zamknięty.
Oczywiście zaznaczam, że są to tylko moje przypuszczenia.

Wracając do samego Passporta to być może są to ostatnie chwile, żeby zdobyć swój egzemplarz tego jedynego w swoim rodzaju smartfona.