Darmowe warsztaty fotograficzne podczas Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
04.02.2017

Wiele producentów od dawna reklamuje swoje smartfony, jako narzędzia dla profesjonalistów z różnej dziedziny. Jeśli chodzi o fotografów, to nie tylko Apple, czy Samsung mają w swoim portfolio odpowiedni dla nich sprzęt. Huawei np. udowadnia, że również należy do czołówki i wraz z galerią Saatchi Gallery organizuje wystawę From Selfie to Self-Expression. Niestety, dla większości z Was zapewne Anglia nie jest po drodze. W takim razie może mieszkacie w północnej części Polski i odwiedzicie Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, w którym marka Honor przygotowała dla Was coś specjalnego.

Interesujecie się sportami zimowymi lub fotografią mobilną, czy po prostu lubicie poznawać fajnych ludzi i brać udział w ciekawych wydarzeniach? Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś tak, to marka Honor wychodzi naprzeciwko Twoim potrzebom i podczas Honor Winter Sport Festival 2017 powered by Huawei, zaprasza na darmowe zajęcia z fotografii, które poprowadzi Tomek Gola.

Według niego, czyli jednego z najbardziej uznawanych polskich fotografów sportów akcji, smartfony bez problemu mogą zastąpić nam kompaktowe aparaty fotograficzne. 

„Nawet tryb automatyczny pozwala użytkownikowi zrobić zdjęcie w rozdzielczości wystarczającej do wydruku wysokiej jakości np.: w prasie. Jednak smartfon z podwójnym aparatem od Huawei, którego używam na co dzień, w trybie profesjonalnym umożliwia mi manualną zmianę ustawień ekspozycji, balansu bieli czy czasu naświetlania. W połączeniu z dostępem do internetu i innymi funkcjami czyni to z niego bardzo zaawansowane narzędzie pracy. W niektórych sytuacjach nie zastąpi oczywiście profesjonalnego aparatu, ale możliwości jakie daje są naprawdę duże” – tłumaczy Tomek Gola, fotograf i twórca aplikacji bwith.us.

Warsztaty odbędą się w dniach 17 i 18 lutego zupełnie za darmo. Wystarczy wysłać jedno zdjęcie z uzasadnieniem do 500 znaków, na adres mailowy info@wintersportsfestival.pl do 10 lutego.

Podczas trwania warsztatów, uczestnicy dowiedzą się jak wykorzystać profesjonalny tryb fotografii w modelu Honor 8 w różnych warunkach. Dodatkowo, odbywając „praktyki” będą pełnić rolę fotoreporterów podczas rywalizacji zawodników sportów ekstremalnych na wielkiej skoczni. Na koniec poznają sztuczki edycji zdjęć na smartfonie i wybrane prace będą mogli wydrukować na miejscu.

Jeśli jesteście zainteresowani, to powinniście koniecznie odwiedzić poniże strony i zapoznać się ze szczegółami:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/ski2die

www.instagram.com/wintersportsfestival

W tym momencie bardzo żałuję, że mieszkam nad morzem, ponieważ bardzo chętnie wybrałbym się na to wydarzenie. Może ktoś z Was będzie miał więcej szczęścia i będzie miał zdecydowanie bliżej do Ośrodka. Jeśli tak, to fajnie byłoby, jakby jakaś relacja z imprezy do nas trafiła! 🙂