Generacja Własnych Doświadczeń – wystawa Huawei i Saatchi Gallery oraz konkurs!

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
03.02.2017

Huawei kolejny raz potwierdza, że zamierza iść w stronę fotografii mobilnej i tym razem robi to w imponujący sposób. Huawei wraz z londyńską galerią Saatchi Gallery zorganizują wspólnie wystawę From Selfie to Self-Expression. Celem wystawy jest przedstawienie historii portretów oraz autoportretów, które ewoluowały w selfie.

Zwiedzający będę mogli podziwiać nie tylko współczesne selfie, ale również te, z rąk starych mistrzów. Wystawę From Selfie to Self-Expression będzie można oglądać od 31 marca do 30 maja 2017 roku w wcześniej wspomnianej Saatchi Gallery w Londynie. Celem jej jest nie tylko pokazanie, jak czas wpłynął na tego typu zdjęcia, ale również -teraz wchodzi do gry Huawei- przedstawienie możliwości, jakie daje aparat w smartfonie.

Autoportrety i portrety stały się ważnym elementem dzisiejszej kultury. Smartfony dogoniły technologicznie klasyczne aparaty fotograficzne. Dzięki temu coraz więcej zaczyna zależeć nie tyle od sprzętu, co od duszy artystycznej i kreatywności autora fotografii. Wystawa, która powstała we współpracy z Huawei zaprezentuje przekrój portretów na przestrzeni wielu lat aż do chwili obecnej – mówi Nigel Hurst, Dyrektor Generalny Saatchi Gallery.

Dodatkowo wystawa ma na celu pokazać, że w dzisiejszych czasach tak naprawdę każdy może zostać profesjonalnym fotografem. Kiedyś potrzebny był do tego specjalny sprzęt, a dzisiaj wystarczy być kreatywnym i odpowiednio uchwycić „ten” moment. W końcu dzisiaj każdy w kieszeni może mieć smartfona świetnie do tego się nadającego.

To właśnie definicja najlepszego aparatu – takiego, który zawsze jest na wyciągnięcie ręki.

Rozwój fotografii mobilnej stał się możliwy, dzięki współpracy producentów smartfonów z firmami zajmującymi się fotografią profesjonalnie. Najlepszym tego przykładem jest właśnie Huawei, który we współpracy z firmą Leica stworzył fotograficzne maszyny z podwójnymi aparatami, takie jak Huawei P9 oraz Huawei Mate 9 i Mate 9 Pro.

Po dekadzie od pojawienia się fotografii mobilnej, doszliśmy do kluczowego momentu. Zaczęliśmy dokumentować naszą codzienność za pomocą selfie i przeszliśmy do pokazywania naszej osobowości za pośrednictwem kreatywnych fotografii. Smartfony stały się narzędziem do wyrażania artystycznej ekspresji. Generacja Selfie stała się ‘Selfie to Self-Expression’ – Generacją Własnych Doświadczeń. Każdy z nas stara się odkrywać i dzielić swoją wewnętrzną kreatywnością za pomocą narzędzia, które posiadają wszyscy – smartfonu – mówi Glory Zhang, Dyrektor marketingu Huawei Consumer Business Group.

Na wystawie znajdą się dzieła takich artystów jak Van Gogha, Rembrandta, Christophera Bakera, Juno Calypso czy Cindy Sherman. Obok nich, na jednej z ekspozycji znajdzie się ekspozycja fotografii mobilnej. Wszystkie znajdujące się tam prace, będą wykonane smartfonem Huawei.

Konkurs #SaatchiSelfie

Huawei i Saatchi Gallery organizują konkurs #SaatchiSelfie. Każdy artysta – fotograf będzie mógł zgłosić swoją propozycję portretu. Zwycięskie prace zawisną na ścianach Saatchi Gallery w Londynie i staną się częścią całej wystawy. Wszyscy, którzy znajdą się w ścisłym finale, gdzie będą oceniani przez znanych artystów, zostaną również nagrodzeni przez Huawei nowym modelem smartfona. Konkurs trwa od 23 stycznia i zakończy się 19 marca 2017 roku. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat, do konkursu może zgłosić do sześciu fotografii. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na: saatchigallery.com/selfie.

Harmonogram wystawy: From Selfie to Self-Expression

  •  Galeria 1: Historia selfie od Starych Mistrzów do dzisiaj
  •  Galeria 2: Kultowe selfie: od pięknych i wysublimowanych do szalonych i niebezpiecznych
  •  Galeria 3: Prace konkursowe #SaatchiSelfie
  •  Galeria 4: Wyraź siebie – zdjęcia autorstwa Young British Photographers wykonane smartfonami Huawei z podwójnym aparatem.

Jak widać, Huawei nie pozwala o sobie zapomnieć i atakuje z każdej strony. Jak myślicie, czy będzie to lepsza reklama możliwości mobilnej fotografii urządzeniami Huawei, niż promowane fotografie w reklamach Apple? Szczerze mówiąc, chętnie bym zobaczył taką wystawę! Dajcie znać co o tym myślicie.

Źródło: informacja prasowa Huawei Polska