Zapowiedź WWDC17 oraz o możliwym iPhone 8 z Touch Bar

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
17.02.2017

Jeśli czekacie na kolejne wydarzenia związane z Apple, to w końcu doczekaliście się oficjalnie zapowiedzianej imprezy. WWDC17 odbędzie się w dniach od 5 do 9 czerwca w San Jose w Kalifornii. Rejestracji będzie można dokonać najwcześniej 27 marca o godzinie 19:00 naszego czasu. Bilet wstępu na tegoroczną imprezę kosztuje 1599$ i możliwość jego zakupu otrzymamy dopiero po ewentualnym wylosowaniu nas przez Apple.

Podczas imprezy zostaną zaprezentowane aktualizacje do wszystkich urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, czyli macOS, iOS, watchOS oraz tvOS.

Touch Bar z MacBooków Pro w iPhone 8?

WWDC jest ważnym wydarzeniem, ale i tak najważniejszym pozostaje prezentacja kolejnego modelu, tudzież modeli smartfonów iPhone. Kolejne doniesienia w tej sprawie potwierdzają już to, co jakiś czas temu mogliśmy przeczytać.

iPhone 8 ma posiadać ogromny ekran OLED o przekątnej 5,8 cala, ale jak się okazuje, jego powierzchnia użytkowa wyniesie 5,15 cala. Wszystko za sprawą drugiego ekranu, który będzie pełnił dodatkową rolę przycisków funkcyjnych, TouchID oraz przycisku Home. Podobną rolę pełni już Touch Bar z najnowszej linii laptopów Apple.

Według analityka Ming-Chi Kuo, taka decyzja wpłynie na proporcje ekranu. Oczywiście podobne rozwiązanie posiada już konkurencja, ale Apple znane jest z tego, że wynajduje koło na nowo. Jestem bardzo ciekaw, czy podczas WWDC Apple wspomni coś o tej nowości.

Jeśli z jakiegoś powodu ominęliście nasz wpis odnośnie WWDC2016, możecie przeczytać go teraz:

#WWDC2016 #MacOS – umarł król, niech żyje król