BlackBerry zbada problemy występujące po aktualizacji do 10.3.3

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
16.03.2017

Aktualizacja do BlackBerry 10.3.3 dla wielu użytkowników wciąż pozostaje jedynie w sferze marzeń, ale Kanadyjczycy postanowili zabrać głos w sprawie nowej wersji systemu. Niestety nie został podjęty temat samej dostępności aktualizacji, ale problemów, które rzekomo występują po jej przeprowadzeniu. Osobiście nie mogę podzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii, gdyż 10.3.3 jeszcze do mnie nie dotarło, a samodzielnej aktualizacji dokonam w ciągu najbliższych dni.

Wracając do meritum, BlackBerry przygotowało listę problemów, które mogą pojawić się po wgraniu nowej wersji systemu.
– wolne działanie urządzenia
– znikające fragmenty interfejsu lub ich wolna reakcja
– wzrost temperatury urządzenia
– nie otwieranie się aplikacji
– brak możliwości połączenia z sieciami bezprzewodowymi.

BlackBerry zaznacza, że te problemy mogą wynikać z migracji plików, która może trwać, aż do 24 godzin po aktualizacji. Poszukiwanie przyczyn tego stanu rzeczy ma być przedmiotem badań, które zamierzają przeprowadzić Kanadyjczycy. Zaleca się powstrzymanie od korzystania z urządzenia w ciągu 24 godzin po aktualizacji. Jeśli problemy nie ustąpią zaleca się ponowne załadowanie systemu za pomocą aplikacji BlackBerry Link. Procedurę znajdziecie w tym miejscuJeśli jednak jesteście użytkownikami systemu Mac OS Sierra, na którym BlackBerry Link nie działa, to musicie poszukać innego rozwiązania.

Jeśli przytrafiły Wam się powyższe problemy to napiszcie o tym w komentarzach. Przy okazji warto zauważyć, że Kanadyjczycy nie zapomnieli jeszcze całkowicie o swojej autorskiej platformie. Szkoda tylko, że głos w powyższej sprawie został zabrany 3 miesiące po udostępnieniu aktualizacji.

źródło: crackberry.com, support.blackberry.com