Jak samodzielnie zainstalować BlackBerry 10.3.3 w kilku prostych krokach?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
19.03.2017

Niestety mimo upływu kilku miesięcy od premiery, wiele osób wciąż nie otrzymało aktualizacji do BlackBerry 10.3.3. Część z czytelników BBNews poradziło już sobie z tym problemem samodzielnie wgrywając nową wersję systemu, ale wiele osób wciąż pyta w komentarzach jak to zrobić. Postanowiłem więc przygotować krótki poradnik przedstawiający najprostszą metodę na samodzielne zainstalowanie 10.3.3 na naszych jeżynkach. Do dzieła!

Całą operacje wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Uwagi wstępne.
– potrzeby nam będzie komputer z systemem operacyjnym Windows
– operacja spowoduje wykasowanie wszystkich danych z naszego urządzenia, więc należy zadbać o kopię zapasową
–  na wersji 10.3.3 nie będzie działał popularny klient sklepu Google Play – Snap. Nie ma ona jednak wpływu na uruchamianie androidowych aplikacji pochodzących z innych źródeł.

1. Na początku musimy pobrać nowy system operacyjny. W tym celu należy udać się w to miejsce. W pierwszym poście wątku znajdziecie link do dysku Google, gdzie znajdują się tak zwane autoloadery. Wybieramy „10.3.3”, najnowszą odsłonę systemu, a następnie plik z nazwą naszej jeżyny i rozpoczynamy pobieranie.

2. W tym momencie należy zadbać o sterowniki, aby nasze urządzenie połączyło się z komputerem. Jeśli korzystanie z BlackBerry Link, to możecie pominąć ten punkt. W innym wypadku, należy udać się w to miejsce i pobrać sterowniki. Z moich informacji wynika, że działanie Blackberry Link na Windowsie 10, pozostawia wiele do życzenia, więc dlatego sugeruję bezpośrednie pobranie sterowników. Po zakończeniu pobierania przeprowadzamy instalację.

3. Pobrany plik z systemem rozpakowujemy, a następnie uruchamiamy program.

4. Teraz pozostaje nam wyłączenie naszej jeżyny i podłączenie jej do komputera.

5. Urządzenie zostanie wykryte przez komputer i rozpocznie się instalacja. Jeśli posiadamy blokadę ekranu w naszym smartfonie, konieczne będzie podanie kodu na komputerze. Podczas instalacji nie odłączamy urządzenia od komputera!

6. Po zakończonej instalacji  jeżynka uruchomi się i naszym oczom ukarze się ekran wyboru języka. Teraz możemy odłączyć smartfon od komputera.
W tym momencie jesteście już posiadaczami 10.3.3.

Po instalacji zaleca się czyszczenie urządzenia. W tym celu wybieramy „ustawienia”, „bezpieczeństwo i prywatność”, a następnie „bezpieczne czyszczenie”. Spowoduje to usunięcie wszelkich danych z naszego urządzenia, ale po instalacji 10.3.3 i tak zostało ono wyczyszczone z danych.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z instalacją 10.3.3 to zapraszam do komentarzy.