Jak samodzielnie zainstalować BlackBerry 10.3.3 w kilku prostych krokach?

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
19.03.2017

Niestety mimo upływu kilku miesięcy od premiery, wiele osób wciąż nie otrzymało aktualizacji do BlackBerry 10.3.3. Część z czytelników BBNews poradziło już sobie z tym problemem samodzielnie wgrywając nową wersję systemu, ale wiele osób wciąż pyta w komentarzach jak to zrobić. Postanowiłem więc przygotować krótki poradnik przedstawiający najprostszą metodę na samodzielne zainstalowanie 10.3.3 na naszych jeżynkach. Do dzieła!

Całą operacje wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Uwagi wstępne.
– potrzeby nam będzie komputer z systemem operacyjnym Windows
– operacja spowoduje wykasowanie wszystkich danych z naszego urządzenia, więc należy zadbać o kopię zapasową
–  na wersji 10.3.3 nie będzie działał popularny klient sklepu Google Play – Snap. Nie ma ona jednak wpływu na uruchamianie androidowych aplikacji pochodzących z innych źródeł.

1. Na początku musimy pobrać nowy system operacyjny. W tym celu należy udać się w to miejsce. W pierwszym poście wątku znajdziecie link do dysku Google, gdzie znajdują się tak zwane autoloadery. Wybieramy „10.3.3”, najnowszą odsłonę systemu, a następnie plik z nazwą naszej jeżyny i rozpoczynamy pobieranie.

2. W tym momencie należy zadbać o sterowniki, aby nasze urządzenie połączyło się z komputerem. Jeśli korzystanie z BlackBerry Link, to możecie pominąć ten punkt. W innym wypadku, należy udać się w to miejsce i pobrać sterowniki. Z moich informacji wynika, że działanie Blackberry Link na Windowsie 10, pozostawia wiele do życzenia, więc dlatego sugeruję bezpośrednie pobranie sterowników. Po zakończeniu pobierania przeprowadzamy instalację.

3. Pobrany plik z systemem rozpakowujemy, a następnie uruchamiamy program.

4. Teraz pozostaje nam wyłączenie naszej jeżyny i podłączenie jej do komputera.

5. Urządzenie zostanie wykryte przez komputer i rozpocznie się instalacja. Jeśli posiadamy blokadę ekranu w naszym smartfonie, konieczne będzie podanie kodu na komputerze. Podczas instalacji nie odłączamy urządzenia od komputera!

6. Po zakończonej instalacji  jeżynka uruchomi się i naszym oczom ukarze się ekran wyboru języka. Teraz możemy odłączyć smartfon od komputera.
W tym momencie jesteście już posiadaczami 10.3.3.

Po instalacji zaleca się czyszczenie urządzenia. W tym celu wybieramy „ustawienia”, „bezpieczeństwo i prywatność”, a następnie „bezpieczne czyszczenie”. Spowoduje to usunięcie wszelkich danych z naszego urządzenia, ale po instalacji 10.3.3 i tak zostało ono wyczyszczone z danych.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z instalacją 10.3.3 to zapraszam do komentarzy.

 • Wodnik Szuwarek

  Fanbojnia zawsze powtarzała, że BB10 jest out of the box. A tu proszę, nawet z aktualizacjami trzeba się gimnastykować analogicznie jak w Androśmieciu. W iPhone klika się update, a potem samo wszystko się robi. Niby proste i oczywiste, ale reszta ma z tym duży problem.

  • aastelix

   To prawda. W iPhone klik i po sprawie. W BB natomiast zawsze sam wgrywałem oprogramowanie zarówno to oficjalne jak i to mniej. Mi to odpowiadało ale większość osób chciało po prostu dostać komunikat o aktualizacji, zainstalować ją i po problemie. W firmie Chena oz zawsze był z tym kłopot.
   W Androidzie jest podobnie jak w Apple chociaż w jego kwestii wiele zależy od producenta telefonu – a tutaj bywa z tym różnie.

  • DM

   Gdzie ja sie gimnastykuje podczas aktualizacji na PRIV. Jeden klik i juz.

   Co do iOS, problem jest jesli nie chcesz aktualizacji. Plus z tego co wiem pobrany plik jest ciagle przechowywany na telefonie, az do momentu kolejnej aktualizacji, co jest glupota bo zabiera miejsce uzytkownikowi telefonu.

  • Zibski

   Jeżeli mowa o Androidzie to wiele modeli Xiaomi (nawet te kilku letnie) otrzymuje co tydzień oficjalną aktualizację przez OTA. Nie kataloguj systemu jako „śmieć” ponieważ każdy producent odpowiada za swoje urządzenie.

   • Android jest dobrym systemem – ale jego fragmentacja sprawia, że nie da się mówić o jednym Androidzie i zestawiac go z np BB OS 10.:) Na Xperia Z3 czekałem na aktualizacje do Androida 6 kilka miesięcy. Obecnie mając Xperia Z3 jako drugi telefon wiem, że nie doczeka się już aktualizacji do Androida 7 – co oznacza, że system jest martwy:)

 • Rafa

  Po co aktualizować martwy system? W dodatku aktualizacją, która nic nie daje poza tajemniczym „poprawieniem bezpieczeństwa” (ładnie brzmi). Dajcie spokój, to śmieszne, że trzeba tak się bawić, żeby zrobić głupią aktualizację systemu.

  • aastelix

   Nie masz pojęcia o czym piszesz.
   Są certyfikaty które mają bezpośredni wpływ na to jak działa przeglądarka. A działa lepiej jak na 10.3.2.
   System działa jeszcze szybciej, aplikacje ze środowiska Android również zachowują się lepiej niż na starszej wersji systemu.

  • Ktoś słusznie zauważył, że martwy system to Android na 80% starszych urządzeń – gdzie nie da się już zrobić aktualizacji. BB faktycznie zdechło jeżeli chodzi o aplikacje – ale nie dla każdego to jest priorytet.

  • whomanista

   Martwy system, to taki system, którego nie można używać. Lepiej będzie brzmiało ,,zatrzymał się w rozwoju” 🙂

   • Itam

    10/10

 • Kadafi Yaki

  Jeśli ktoś ceni sobie Snapa od Googla Play od Cobalta to lepiej niech zaniecha ta aktualizacje, taka dobra rada.

  • aastelix

   Bzdura. Są inne sposoby na aplikacje androida, takie jak: Sklep Google Play, bezpośrednia instalacja wybranego APK!!! na telefonie i wgranie konwertowanego pliku przez DDPB.
   Uparte trzymanie się aplikacji SNAP w żaden sposób nie rekompensuje nam tego co daje aktualizacja do 10.3.3.

   • Kadafi Yaki

    Tak myślisz że komus się będzie chciało robić takie zabiegi jeśli na 10.3.2 ma Snapa i łatwy dostęp a na 10.3.3 to nie ma Snapa natywnego tylko masę błędów jest na 10.3.3 i ty ludziom ten krok proponujesz skoro ludzie są leniwi i wolą coś łatwiejszego a nie ma nic lepszego jak Snap więc gdzie ty widzisz bzdure? Czemu ludzie omijali genialny BB10? Bo po części nie chcieli się bawi w takie coś o czym teraz piszesz więc kto tutaj ma rację? Ja wiem ze będą ci lizusy mówić tak masz rację a w rzeczywistości jesteś w błędzie więc zanim coś napiszesz to pomysl a nie piszesz żeby pisać i dowalic Kadafiemu bo nie chce śpiewa jak wy chcecie grono wspólnej adoracji.

    • aastelix

     Jak można przekładać kilka aplikacji z marnego Snapa nad os 10.3.3 z nowymi certyfikatami i sprawną przeglądarką.
     Jak Ci tak bardzo zależy to lepiej kupić coś na androidzie.
     A teraz wymień proszę błędy 10.3.3. Czekam.

     • Kadafi Yaki

      Z choinki się urwales? Nie dzisiejszy jesteś? Przeczytaj artykuł że BlackBerry zbada problemy występujące po Aktualizacji do 10.3.3 ale dla ciebie jest ok. Wpierdzielic w bagno kogoś żeby nie miał wyjsca potem cofnąć się z Aktualizacją to dla ciebie ok. ? Czemu nadal wszyscy nie maj aktualizacji do 10.3.3. Skoro taki dobry ? Cwaniaczku ruski.

     • aastelix

      Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Wiedziony różnymi wpisami powielasz to bezzasadnie dalej.
      Jakie masz problemy z 10.3.3

      Skoro twierdzisz i wprowadzasz zamęt to proszę, napisz co jest nie tak z 10.3.3?
      Sam oczekujesz merytoryki a tymczasem plotę siejesz.

      Czekam na odpowiedź i inni użytkownicy też.

     • Zibski

      Zacznijmy od tego, że wersja 10.3.3 jest nie kompatybilna z BlackBerry Z10 STL100-1, zgodnie z tym co piszą ludzie na forum CrackBerry.

     • aastelix

      Dla 100-1 są inne pliki wykonawcze. Wszystko jest na CB.
      Ale to nie wada 10.3.3.
      Jedynka zawsze miała gorzej.

     • Paul

      Czy korzystasz z bblink na win10?
      Czy parujesz z samochodem? Obecnie korzystam w Passacie i Fordzie, a tu wymienili Forda.

     • Zibski
     • aastelix

      Nie mam takich problemów. Moje Passporty i Z10 działają lepiej niż na 10.3.2.
      – szybsza przeglądarka
      – zero problemów z certyfikatami
      – szybsze animacje i sprawniej działający system
      – lepsza bateria niż na ostatnim oficjalnym 10.3.2
      – lepiej działające porty z androida

      Na to co ja używam – minusów brak.

     • Zibski

      To jest ogólnie zebrana lista problemów z CrackBerry ale nie wszystko musi być prawdą 🙂 Jestem w trakcie instalacji i mam nadzieję, że nie będę żałował 🙂

     • aastelix

      Co najmniej taką samą listę można stworzyć dla wersji 10.3.2.
      Zawsze było tak, że można się do czegoś doczepić. I zawsze było tak, że u niektórych osób były błędy a u innych nie. W większości wypadków wgranie na czysto autoloadera załatwiało sprawę. Ale wiem, mówimy o potencjalnej aktualizacji OTA po instalacji której wszystko powinno działać jak należy.
      Można jeszcze postawić pytanie – czy kiedyś tak było, że w każdym przypadku wszystko działało jak należy. Jak żyję to nie pamietam takiej sytuacji u BlackBerry.
      Taki urok marki 😉

     • Kadafi Yaki

      Jak bys chciał wiedzieć to dopiero usprawniona przegladarka na 10.3.3 jest na najnowszym wycieku 2205, bo w starszych wersjach 10.3.3 jest taka sama przeglądarka jak na 10.3.2 .

     • aastelix

      No i co z tego. To jest najnowsze wydanie i tak jak pisałem, jest nowa przeglądarka i działa dobrze.

     • whomanista

      Na mojej jeżynie jest wersja 10.3.3.1463 i faktycznie przeglądarka działa tak samo szybko jak w 10.3.2. Jedynie co, to akceptuje certyfikaty. Natomiast szukajka działa bardzo szybko, podobnie kalendarz, błyskawicznie.

     • Itam

      Ja mam w domu Passporta, Z30, dwa Z10 i Leapa i też nie mam tych problemów ze screenshota. Nie wiem od czego to zależy.

     • Kadafi Yaki

      Chcesz ? to poczytaj na Crackberry będziesz wiedział o co chodzi to że tobie chodzi to nie znaczy ze komuś będzie tez dobrze działać i jak nie będzie dobrze działać to nie masz możliwości downgrade wiec radze wstrzemięźliwość , i tyle, skoro taka dobra wersja to czemu wszyscy nie dostali aktualizacji do tej pory ? odpowiedz mi ?

      Plote sieje ? To mam rozumieć że BBnews ploty pisze ? nic sprawdzonego ? dobry jesteś przy okazji obsmarowałeś kolegów z BBNews.

     • Itam

      „czemu wszyscy nie dostali aktualizacji do tej pory ? odpowiedz mi ?”
      Odpowiedz jest prosta, bo niektórzy operatorzy się ociągają.

     • Kadafi Yaki

      Taka prosta że przedtem jakoś wszyscy dostawali aktualizacje a na 10.3.3 operatorzy się ociagaja to dziwne?

     • aastelix

      Operatorzy przeciągają bo każdy z polskich opków się przyłożył i przetestował najnowszą wersję 10.3.3 na modelach z BB10 i stwierdzili, że jednak nie nakarmią tym syfem swoich klientów.
      Patrz, jak oni o nas dbają.
      Ty serio tak ślepo wierzysz tym instytucjom?

     • lomax

      Głupoty gadasz. Operator ma drugoplanowe znaczenie.

      Przykład 1. Mój Passport SE zakupiony w BBskplep wersja EU QWERTY i do dzisiaj nie mam 10.3.3 bo mój tel nie został zakupiony bezpośrednio od Blackberry – a te urządzenia mają priorytet. BBSKLEPIE dlaczego nie kupujesz bezpośrednio od Blackberry!!

      Przykład 2. Passport kolegi, czarny, sfatygowany, starszy od mojego. Ma 10.3.3 od dawien dawna bo kupił używkę na ebayu od kolesia, który zakupił w shopblackberry.

      Od twojego PIN zależy kiedy i co dostajesz.
      10.3.3 OTA jest oficjalnie wstrzymana ETA nieznana:
      Jak ktoś niecierpliwy to niech pisze na twitterze do @BlackBerryHelp
      Bardzo szybko odpisują, naprawdę duuży pozytyw.

     • aastelix

      Z tego co wiem to redaktor wczoraj miał instalować 10.3.3 więc poczekaj co powie.
      Nie masz zainstalowane i nie miałeś 10.3.3 a najwięcej narzekasz i nadejesz i przestrzegasz przed instalacją.
      To jest nie w porządku. To że komuś, nie wszystkim, na CB coś nie działa to nie znaczy, że jest źle.
      Twój hejt jest mocno nieuzasadniony.

     • Kadafi Yaki
     • aastelix

      Przypomniałem sobie. Żeby Cię trochę podnieść na duchu to BB spier…ło jedną ważną sprawę w 10.3.3 – ciche wybieranie numerów nie działa!!! Paskudy to zepsuły.

     • Kadafi Yaki

      A co ci sie stało że nagle mówisz jak jest, a nie koloryzujesz ?

     • aastelix

      Nie koloryzuje. Piszę jak jest. Pamiętaj, że nie masz monopolu na prawdę i własne zdanie.

     • Kadafi Yaki

      Nie nie , nie mam monopolu ale mam własne zdanie i tego sie sie bede trzymał i jak widze że nie raz koloryzujecie, mówicie nie prawde, to mnie krew zalewa, jak by nikt nie znał Blackberry tylko wy.

     • aastelix
     • aastelix

      A tutaj temat z forum. Ja wiele aplikacji z androida działa na 10.3.3
      BEZ APLIKACJI SNAP!!!
      To jest możliwe. Każdy sobie radzi.
      BlackBerry Passport w 2017 – lista działających aplikacji, obejść problemów

      https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ebbforum%2Epl%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D53394&share_tid=53394&share_fid=5394&share_type=t

     • Zibski

      Q10, a co z Z10 w Play? Pytając ich o to na infolinii odkładają słuchawkę… Nie rozumiem o co chodzi. Mają za dużo już takich pytań? Czy może nie znają odpowiedzi?

     • aastelix

      No to jak oni Tobie nie odpowiadają to ja tym bardziej nie znam odpowiedzi.
      Po internecie lata wiele mitów na ten temat ale żadnego oficjalnego stanowiska nie znalazłem.

     • Zibski

      Ponoć BlackBerry wycofało aktualizację 10.3.3… Może faktycznie coś z nią jest nie tak… Sam nie wiem co o tym myśleć… I druga kwestia czy jest możliwy downgrade?

    • civil

     A ja myślę że omijali bo z lenistwa uwierzyli iż są jedynie dwa słuszne systemy oraz że do szczęścia potrzebne im są aplikacje

 • Wioletta Pukacka-Wójcik

  Nie ma prostszego sposobu?

 • leszek

  Witam, jak jest na 10.3.3 że sklepem googla? Instalowałem na 10.3.2 te 3 pliki I miałem normalnie sklep z którego kilka aplikacji mi je potrzebne. Być może apk gdzieś można pobrać, ale aktualizacje są proste że sklepem. Getinbank, olx, allegro, mapy googla to takie które mi potrzebne, może ktoś ich używa na 10.3.3?

  • waldek

   olx, allegro, mapy googla te działają , coś można znaleźć, dojechać gdzie trzeba ,
   świeży cobalt mega:#F!lIUWjSSQ!yoLoiNX3PNG3Sef1Fa_fMA

  • aastelix

   Podaj e-mail to Ci poślę 4-ro plikowy sklep Google.

 • OWC

  Nie da sie tylko zainstalować .bar nowej przeglądarki?

 • whomanista

  To jest mały poradnik instalacji Google Sklep na 10.3.3
  http://playstoreblackberry.com
  sprawdzone działa

  • leszek

   Nie wywala problemu z usługami Google?

   • whomanista

    Mam zainstalowane od 3 godzin i na razie wszystko OK , żadnych namolnych okienek

 • whomanista

  Na moim Classicu 10.3.3 sprawuje się dobrze.
  Plusy
  – dużo szybciej działa wyszukiwarka
  – lepiej działają apki z Androida
  – bateria lepiej trzyma
  Na razie tyle.

  PS. Dalej jest ten cholerny Facebook, a miało go nie być!

  • Pafel

   Na jakim urządzeniu?

   • Balceron

    Napisał w pierwszym zdaniu że Classic 😉

 • Zibski

  Czy jest możliwość instalacji 10.3.3 z poziomu karty pamięci?

  • whomanista

   Wycofuję post, błąd

   • aastelix

    Co? 10.3.3? Niemożliwe.

    • whomanista

     Mój błąd, moja odpowiedź tyczyła się instalacji Googla. Sorry

     • aastelix

      A to się zgadza.

     • Zibski

      Jaka jest obecnie najnowsza wersja? 10.3.3.2205?

     • aastelix

      10.3.3.2205 to ostatni dostępny wypiek BlackBerry.

  • aastelix

   Nie ma takiej możliwości.

 • Zibski

  Pobiera się 5 plików .zip… Tak ma być?

 • Paul

  A dlaczego nie przez Sachesi, żeby nie ustawiać wszystkiego od nowa?

 • Rafa

  Który sklep jako pierwszy rozpocznie sprzedaż BB KeyOne? Niemiecki MediaMarkt? Jeśli tak, to wiecie może, którego dnia maja ruszają i czy oferują wysyłkę zagraniczną?

  • Michal B.

   Niemiecki Media Markt ma przedsprzedaż za 599 euro, wysyłka od 4.05.2017. Możesz spróbować zrobić złożyć zamówienie na adres niemiecki. Zobacz na mailbox.de.

   • Rafa

    Ale jak zamówienie na adres niemiecki? Nie mieszkam w Niemczech

    • lomax

     Z wysyłką masz clove: https://www.clove.co.uk/blackberry-keyone
     albo amazona uk, kiedy będzie miał w ofercie, Pamiętaj że Niemcy to qwertz francja azerty a pewnie szukasz qwerty. Sam jestem ciekaw jak TCL zorganizuje w Polsce dystrybucję/serwis.

     • Rafa

      Wielkie dzięki. Wiesz może, kiedy clove rusza ze sprzedażą?

     • aastelix

      Myślisz, że będzie szybciej niż w Polsce.
      Po cichu liczę na bbsklep, że będzie mieć dość szybko w sprzedaży i będę mógł go iść pooglądać przed zakupem.

     • lomax

      jasne BBsklep + ich dystrybutor = wysoka cena

     • aastelix

      Wydaje mi się, że BlackBerry z oficjalnej dystrybucji ma podobne ceny w Polsce.

   • Rafa

    W jakich krajach sprzedaż ruszy w kwietniu? Blackberry zapowiadało, że właśnie tego miesiąca będzie można już nabyć telefon.

 • Mnie się miesiąc temu zaktualizował telefon sam (w pracy mam na wi-fi) i jedynym plusem, jaki odczułam, to głośność dźwięków. Bardzo mi brakuje snapa 🙁

  • whomanista

   Zainstaluj Sklep Google od Cobalta, u mnie chodzi bardzo ładnie, lepiej niż przed aktualizacją.

 • Zibski

  Jestem już po instalacji i konfiguracji 10.3.3.2205. Moje początkowe wrażenia – chyba wolniej działa niż 10.3.2…

 • leszek

  Czy ktoś zaobserwował poprawę szybkości autofocusa w passporcie?

  • lomax

   najlepiej spytaj na forum cb

  • aastelix

   Ja nie bardzo. Ale polecam aplikację Camera Pro. AF działa sprawniej.

 • nightowl

  pod podanym linkiem nie ma autoloaderow 🙁 a szukam dla classica

 • nightowl

  moze mi ktos podac link do autoloadera do classica panie redaktorze

 • Zibski

  Zauważyłem kilka rzeczy „problemów” po aktualizacji do 10.3.3. Viber działa wolniej, Wi-Fi działa ale na paśmie 5 GHz a na 2.4 GHz się​ nie łączy. Mam router z dwoma pasmami tak jak Z10 ale mimo wszystko powinno działać na obydwu pasmach. W 10.3.2 działało poprawnie.

 • Pytanie dotyczące bbforum. Podczas wchodzenia na stronę na różnych urządzeniach programy antywirusowe wskazują zagrożenie. Z poziomu telefonów (różnych) podczas wchodzenia na bbforum uruchamiają się przekierowania na jakąś inną stronę (uprzedzając pytanie nie mam problemu z dns). Czy forum ma jakieś luki bezpieczeństwa? Podajecie link do forum trzeba się tam rejestrować (kiedyś miałem tam konto ale je usunąłem dawno temu) – obecne zachowanie na bbforum wskazuje, że jest strasznie „dziurawe” – możecie to sprawdzić? Czy ktoś jeszcze zauważył takie problemy?
  Infekcja: HTML:RedirDL-inf [Trj]

 • civil

  Czy mogę prosić link do autoloadera do Passporta SE ? na forum link nie działa :/

 • Leszek

  Wczoraj zainstalowałem 10.3.3 na swoim Passporcie.
  Prawie wszystko doprowadziłem już do porządku, aplikacje które potrzebowałem są. Poza Getinbankiem, który wywala z powodu braku dostępu do netu( net jest) to wszystko sprawniej się porusza.
  Nie krzyczy o braku usług google, tylko raz mapy na początku mi krzyknęły. Tak wszystko na razie ok. Zobaczę jak czas pracy na baterii.

 • sutton

  nie działa żaden z linków

 • Vowas

  Gdzie znaleźć autoloader wersji 10.3.3 dla BB Q5?

 • Paweł Leyk

  Witam,
  czy może zaktualizować lnki, zeby udlo się zaktualizować passporta? jaki jest różnica
  w plikach Debrick, Core OS, Radio?

  • aastelix

   Pytania co chcesz zarobić?
   Jeśli chcesz wgrać system nie tracąc danych to najlepiej zrobić to plikiem Blitz przez program Sachesi. Jeśli chcesz wyczyścić telefon i zacząć od zera to wtedy autoloader.

   • Paweł Leyk

    dopiero co kupiłem Passport SE i nic na nim nie mam więc mi to bez znaczenia. Ważne dla mnie jest użycie najbezpieczniejszego sposobu. Z góry dziękuje za pomoc

    • aastelix

     To może trochę lektury na początek żeby jakiegoś byka nie walnąć? Chyba taki temat na forum założyłeś.

     Proszę ;
     https://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/os-10-3-3-2205-live-links-1098162/

     • Paweł Leyk

      cześć, własnie robię upgrade. ściągnąłem program sachesi. zrobiłem search i znalazło mój telefon. Następnie upgrade apps i ściągają się pliki (w programie ustawione jest tylko newer version ściąga 236 z 245 aplikacji). Teraz nie wiem czy ściągnąć wszystkie ( czyli zaznaczyć starsze również) czy tylko never version tka jak podpowiada program?

 • Monika Szewczyk (GRAFIK)

  Wgrałam nowe oprogramowanie i wszystko śmiga jak należy 🙂 pobierałam dla Z30 http://www.osforblackberry.com/item.php?item=6588

 • majuuutka1

  Witam. Piszę tutaj bo sama już czuję się bezradna. Niedawno zainstalowałam najnowsze oprogramowanie dla passporta. Niestety od tego czasu wiele osób ma problemy żeby się do mnie dodzwonić pomimo tego, że zasięg mam full. Na starym oprogramowaniu nic takiego się nie działo. Telefon mam na kartę i sama nie wiem czy to wina operatora czy może tego oprogramowania. Dodam, że zasięg mam ustawiony na 4g,3g i 2g. Z góry dziękuję, za jakąkolwiek poradę.

  • aastelix

   Jak masz możliwość to przełuż kartę do innego telefonu. Ja miałem mialem to oprogramowanie na swoim Passporcie i nic takiego się nie działo. Boruty-Spiechowicza spróbuj zrobić jeszcze reset telefonu.

   • majuuutka1

    Reset nic nie pomaga, robiłam to wiele razy. Ale wyjęłam kartę sim przeczyściłam i na razie wygląda na to, że problem ustąpił. Zobaczymy na jak długo… Mimo wszystko dziękuje i pozdrawiam. 🙂

  • Itam

   Pobierz sobie też z BBW aplikacje BBVE (BlackBerry Virtual Expert). Ta aplikacja jest darmowa. Następnie wybierz w tej aplikacji zakładkę TESTY (na dole) i wykonaj testy sieci i łączności. Nie wiem, ale jeśli jest coś nie tak ze sprzętem, to testy powinny to wykryć. Ale z drugiej strony, jeśli masz zasięg full, to wszystko powinno być w porządku. Może spróbuj przełożyć kartę sim do innego smartfona i sprawdzić czy nadal będą problemy. Wtedy będzie wiadomo czy problem jest po stronie operatora, czy po stronie smartfona. Jeśli smartfona, to może reset, albo wipe pomoże. Ale najpierw pamiętaj aby przenieść wszystkie ważne dane na kartę SD i wyciągnąć ją przed robieniem wipe. (na wszelki wypadek).

   • majuuutka1

    Witaj. Zrobiłam wszystko tak jak napisałeś. Ściągnęłam aplikacje BBVE, która nic nie wykryła. Przywróciłam ustawienia fabryczne, ale to nic nie dało. Na koniec przełożyłam kartę sim do innego telefonu i problem znikną. Czy to oznacza, że mój passport jest zepsuty? Może Ty się orientujesz, ja jestem całkiem zielona. 🙁

 • Mieczysław Szczyguła

  Witam. Jestem nowy i ciemny w tej materii. Mam Z10. W Windows 10 mam zainstalowany BlackBerry Link. Tak niezrozumiale dla mnie napisane. Gdzie dokładnie mam rozpakować plik z systemem. To są pliki bar i mój komputer nie daje rady rozpakować. Ja się na tym nie znam w ogóle. Dlatego proszę o wyrozumiałość.

  • Itam

   Jeśli pobrales prawidłowy autoloader to on powinien być spakowany jako „zip” albo „7z”.
   Rozpakowujesz to archiwum na pulpicie.
   (domyślam się że masz zainstalowany program 7zip?)
   Po rozpakowaniu uruchamiasz plik z rozszerzeniem „exe”
   Powinna się wtedy uruchomić konsola.
   Po jej uruchomieniu podlaczasz wyłączony Z10 do kompa.
   Konsola powinna go wykryć i od razu zacząć instalować nowy system. Zaczekaj aż skończy.
   Później odlaczasz telefon i go uruchamiasz.
   To wszystko.
   Obejrzyj filmik dokładnie.
   https://m.youtube.com/watch?v=xIlYAF2Y884

   • Mieczysław Szczyguła

    No tak. Tylko, że ja mam Blackberry Z10 (STL 100-1) i chyba to nic nie da. Nie wiem czy dobrze ja zrozumiałem, bo pobrałem ten plik: Debrick [1864 MB]: http://cdn.fs.sl.blackberry.com/fs/q…-v7+signed.bar i nijak nie mogę go rozmontować.

    • Itam

     Pliki debrick to jest zupełnie co innego niż autoloader.
     Instaluje się je zupełnie inaczej.

     • Mieczysław Szczyguła

      Tak sobie właśnie pomyślałem. Ale nadal nie wiem, co dalej robić. Czy ten plik z filmu będzie nadawał się do mojego BB Z10 STL 100-1

     • Michnik

      Jeżeli się nie mylę, to na STL 100-1 nie ma działającego 10.3.3

     • Mieczysław Szczyguła

      Sprawdziłem. 10.3.3 zainstalowałem ale przycinał się system. Zainstalowałem więc 10.3.2.2339. Po zainstalowaniu przeinstalował mi się sam system na 10.3.2876. Tylko, że nadal wiele aplikacji podobnych z Androida nie chce chodzić na Z10 STL-1. Ktoś kto pisze, że 10.3.3 chodzi to pisze bzdury.