Apple odświeżyło model Mac Pro i zapowiedziało pracę nad nowymi komputerami

Dominik Jonatowski
Dominik Jonatowski
05.04.2017

Wielu ludzi liczyło, że podczas konferencji, na której zaprezentowane zostały laptopy serii Pro, ujrzą również komputery stacjonarne, co jednak nie miało miejsca. W związku z tym powstały plotki o porzuceniu tego typu urządzenia. Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy Was, że Apple jednak nie zapomniało o swoich stacjonarnych komputerach, co postanowił potwierdzić sam Tim Cook w odpowiedzi na list jednego z pracowników. Wczoraj słowa CEO Apple stały się faktem i mamy w ofercie nowe-stare Mac Pro.

Jeżeli kojarzycie tę kontrowersyjną konstrukcję przypominającą tubę, będącą komputerem firmy z Cupertino, to właśnie ten model został odświeżony. Obecnie w ofercie Apple Online Story znajdują się jego dwie wersje. Pierwsza sześciordzeniowa (14.299 zł) oraz druga ośmiordzeniowa (18.999 zł). Pełną specyfikacje znajdziecie na tej stronie.

Nadchodzi zupełnie nowy Mac Pro!

Odświeżona wersja Mac Pro, jak się okazuje jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, bowiem firma pracuje nad zupełnie nowymi Mac Pro. Model ten będzie wyposażony w najwydajniejsze CPU i GPU i co najważniejsze, po pewnym czasie będzie można je odświeżać dzięki modułowej konstrukcji. Możliwe, że zobaczymy do nich specjalne monitory 5K True Display, które już wcześniej pojawiały się w plotkach, ponieważ firma zapowiedziała, że pracują również nad nowymi monitorami do tych modeli. Jedno jest natomiast pewne, nie zobaczymy ich w 2017 roku.

Czy tym samym, Apple jest w stanie przyciągnąć do siebie nowych klientów oraz zatrzymać obecnych? Nowe-stare Mac Pro, jak i zupełnie nowe, nadchodzące ich wersje są przeznaczone dla specyficznego grona odbiorców. Podobnie jak Macbooki Pro, które sprzedają się zresztą bardzo dobrze, więc czy jest to dobry znak dla Mac Pro?

Czytaj również:

Komputery Mac są tańsze, niż te z systemem Windows. Tak przynajmniej twierdzi IBM.

Consumer Reports jednak poleca najnowsze Macbooki Pro!