Wyczerpują się zapasy PRIV w sklepie BlackBerry

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
07.05.2017

Na półkach oficjalnego sklepu „starego” BlackBerry znajdziemy coraz mniej produktów. Ostatni w pełni autorski model Kanadyjczyków w większości lokalizacji jest już niedostępny.

BlackBerry po raz kolejny obniża ceny swoich smartfonów. Tak naprawdę dopiero co skończyła się wiosenna promocja, o której pisałem tutaj, a już mamy kolejną. Wygląda jednak na to, że poprzednim razem, firmie udało się sprzedać prawie wszystkie pozostałe w magazynach egzemplarze modelu PRIV. Telefon zniknął już z półek amerykańskiego, kanadyjskiego, francuskiego oraz europejskiego sklepu (Holandia, Hiszpania, Włochy). Ostatni, w pełni zaprojektowany i produkowany przez Kanadyjczyków smartfon uchował się jeszcze w Niemczech i Wielkiej Brytanii. By stać się właścicielem slidera z Androidem wystarczy w tej chwili równowartość 342 euro lub 294 funtów. To taniej niż jeszcze kilka tygodni temu, gdy PRIV był wyceniony na 399 euro i 343 funty.

Przeceniono również DTEK50 oraz DTEK60 i zalegające jeszcze magazynach sklepu akcesoria. BlackBerry za wszelką cenę pragnie rozpocząć nowy rozdział w swojej historii, a jednym z największych ku temu kroków będzie pogrzebanie sklepu internetowego ze sprzętem własnej marki. Nowy KeyOne jest już prezentowany na innej stronie – blackberrymobile.com. Co ciekawe firma zdaje się zalicza do „starego portfolio” serię DTEK, która była jeszcze do niedawna obecna wśród Passporta, Classica czy właśnie PRIVa.