Koniec wsparcia Evernote dla BlackBerry 10.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
26.06.2017

Kolejny, czarny dzień w historii systemu BlackBerry 10. Twórcy przydatnej aplikacji do tworzenia i synchronizowania notatek, Evernote właśnie ogłosili, że 29 czerwca oficjalnie zakończy się wsparcie dla kanadyjskiego systemu.

Zgodnie z komunikatem jaki pojawił się na stronie dewelopera, już w najbliższy czwartek, program zostanie usunięty ze sklepu BlackBerry World i co raczej oczywiste, nie zostanie wydana już żadna kolejna aktualizacja obecnie funkcjonującej apki. Co jednak ważne, Evernote nie przestanie działać po granicznej dacie, tak jak miało to być z Whatsappem. Program ma funkcjonować bez zmian, jednak  w komunikacje można przeczytać dość enigmatyczne stwierdzenie, że „istniejące funkcje mogą przestać działać w przyszłości”. Czytając między słowami, przygotowałbym się na to, że po następnej dużej aktualizacji wersji na iOS/Android, okaże się, że serwery nie będą już  potrafiły zsynchronizować niczego spoza ekosystemu Apple lub Google.

Evernote zapewnia, że użytkownicy nie stracą swoich obecnie zapisach treści i wszystko co do tej pory zostało zapisane będzie zdatne do odczytu na każdym urządzeniu oraz w przeglądarce internetowej.

W tym samym czasie porzucone zostanie wsparcie także dla Windows Phone. Decyzje o zaprzestaniu wspierania dwóch niszowych systemów mobilnych firma uzasadnia chęcią skierowania wszystkich sił do rozwijania perspektywicznych platform takich jak oczywiście iOS i Android. Innymi słowy: użytkowników WP i BB10 jest tak niewielu, że nie warto zatrudniać programistów do ich obsługi.

 

źródło: Evernote.com