Gmail przestanie czytać Twoje wiadomości.

Mateusz Chodakowski
Mateusz Chodakowski
04.07.2017

Na blogu Google pojawiła się informacja, że firma ma w planach wyłączenie botów skanujących e-maile przychodzące na skrzynki zarejestrowane w usłudze Gmail.

Użytkowników najpopularniejszej na świecie domeny poczty elektronicznej czeka ciekawa zmiana. Dotychczas jedynie klienci G Suite, czyli płatnego pakietu usług dedykowanego firmom, mogli liczyć na pocztę nie tylko wolną od reklam, ale również nieskanowaną przez boty w celu ulepszenia personalizacji wyświetlanych banerów.

Teraz, także zarejestrowane miliard dwieście milionów kont Gmail ma zostać uwolnione od robotów czytających korespondencję. Zmiana ma wpisywać się w linię pozostałych usług Google, zgodnie z którą, reklamy mają być dobierane zgodnie z personalnymi ustawieniami użytkownika. Przypomniano przy okazji, że korzystając z opcji dostępnych w odpowiedniej zakładce, można taką personalizację całkowicie wyłączyć. Firma motywuje swoją decyzję fundamentalnym znaczeniem usługi pocztowej w swoim portfolio, a działanie ma zrównać prawa użytkowników pozostałych serwisów, którymi włada Google.

Patrząc na sprawę obiektywnie, można dojść do wniosku, że przecież tak wielka ilość serwisów, stron, usług czy nawet płatności internetowych pozostaje w zasięgu amerykańskiego giganta, że i bez skanowania poczty e-mail, algorytmy są w stanie idealnie dopasować przekaz reklamowy pod preferencje każdego internauty z osobna.

Google chwali się również, że dostarcza najlepszą usługę pocztową na rynku zapewniającą skuteczną ochronę przed spamem, phishingiem oraz wrogimi przejęciami kont. W komunikacie podkreślono także, że każdy korzystający z Gmaila może być pewien, że wraz z rozwojem usługi i dodawaniem nowych funkcjonalności, bezpieczeństwo oraz poziom prywatności pozostanie na niezmiennie najwyższym poziomie.

Aktualizacji ustawień swoich profili możecie dokonać poprzez stronę: myaccount.google.com.

 

źródło: blog.google