Komunikator od BlackBerry wystarczająco bezpieczny dla amerykańskiego rządu

Grzegorz Dudek
Grzegorz Dudek
22.07.2017

Jakiś czas temu BlackBerry zrezygnowało z produkcji smartfonów i skupiło się na oprogramowaniu. Co jakiś czas docierają do nas informacje o kolejnych owocach pracy Kanadyjczyków. Niektóre z nich budzą mój entuzjazm, a w przypadku innych trudno jest mi doczytać stosowny komunikat do końca. Temat dzisiejszego wpisu należy jednak do pierwszej kategorii.

Kilka dni temu BlackBerry poinformowało, iż uzyskało od National Security Agency, prawa do sprzedaży rządowi USA, swoich rozwiązań związanych z bezpieczną komunikacją. Chodzi oczywiście o szyfrowane połączenia i wiadomości tekstowe, które oferuje platforma SecuSUITE for Goverment. Warto jednak zaznaczyć, że certyfikat NIAP posiadają również rozwiązania od Apple i Samsunga. SecuSUITE for Goverment jest jednak pierwszym multiplatformowym komunikatorem, który posiada powyższy certyfikat. Wspiera ona systemy iOS, Android oraz BlackBerry 10. Jest to również pierwsze rozwiązanie od BlackBerry, które znalazło się na NIAP Product Compliant List (PCL) oraz w NSA Commercial Solutions for Classified Program (CSfC).
SecuSUITE jest wykorzystywane przez ponad dwadzieścia agencji rządowych na całym świecie.

SecuSUITE for Goverment kontynuuje dziedzictwo BlackBerry związane z obecnością w sektorze rządowym. Niestety nie jest to tak spektakularne, jak powrót urządzenia z logo BlackBerry w ręce prezydenta USA, o którym jakiś czas temu mówił CEO firmy, John Chen. Niestety, używając kolokwializmu, z tego planu chyba nici…

źródło: reuters.com, crackberry.com

Dzięki BBfanfan za podesłanie