Sposób na wzrost bezpieczeństwa i produktywności – Proget MDM

Piotr Kudrys
Piotr Kudrys
25.07.2017

Proget MDM to nowatorski system MDM (Mobile Device Management) stworzony od podstaw przez polską firmę Proget. System został stworzony na bazie 10 lat doświadczenia inżynierów Proget, którzy specjalizują się w bezpieczeństwie urządzeń mobilnych. Platforma Proget MDM zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa urządzeń mobilnych dzięki szerokiej gamie dostępnych funkcjonalności ubranych w prosty i intuicyjny interfejs, zarówno dla użytkownika końcowego, jaki i dla administratora. Korzystanie z zaawansowanego systemu Proget MDM niesie za sobą cały wachlarz korzyści biznesowych oraz technicznych, które zwiększą jakość pracy pracowników.

Główne korzyści biznesowe:

 • zmniejszenie kosztów – stała kontrola nad sposobem wykorzystania urządzeń oraz weryfikowanie realnego wykorzystania urządzenie do celów służbowych;
 • aplikacje firmowe – pracownicy mają dostęp jedynie do aplikacji niezbędnych do pracy, co znacznie zwiększa efektywność pracy;
 • bezpieczeństwo danych – wszystkie dane firmowe w tym: dokumenty, aplikacje, sms oraz e-mail są bezpieczne i odporne na wykradzenie.

Główne korzyści techniczne:

 • łatwe zarządzanie pracownikami – za pomocą Proget MDM możemy pogrupować pracowników i rozesłać odpowiednie profile i polityki do określonych osób;
 • zdalna pomoc – z konsoli administracyjnej możemy połączyć się z urządzeniem i podejrzeć jego ekran dla zdalnej pomocy użytkownikowi;
 • lokalizacja – do urządzeń można dołączyć profil lokalizacyjny mogący określać lokalizację w trzech różnych trybach: wymuszenie, interwał czasowy i w ruchy;
 • raportowanie – możliwość generowanie raportów i statystyk dopasowanych do potrzeb administratora;
 • kontrola urządzeń – dostęp do takich funkcji urządzeń jak blokada telefonu, zmiana hasła, zdalne formatowanie, itd.

 

Możliwość zdalnego konfigurowania urządzeń i sprawowanie kontroli nad nimi zwiększa zarówno bezpieczeństwo urządzeń i danych na nich zawartych jak również wyraźnie poprawia produktywność użytkowników firmowych tabletów i smartfonów.

System Proget MDM chroni urządzenia z systemami iOS, Android oraz Windows.

Większą ilość informacji o Proget MDM można znaleźć na stronie producenta www.proget.pl.

 • qba

  ha.. to teraz już wiem skąd moje szefostwo wiedziało o czym rozmawiam z kolegami z firmy.. i komu obrabialiśmy tyłek.. 🙂 🙂

  • BBfanfan

   Nie ma szans podejrzeć co robisz w przestrzeni prywatnej. To dwa odizolowane środowiska.

   • qba

    Wnikając w szczegóły napisz co masz na myśli, bo jako takiej przestrzeni prywatnej na telefonie służbowym nie miałem.. dla mnie to było urządzanie do komunikacji i sferze służbowej i mojej osobistej.. więc ja na nim nie miałem czegoś takiego jak odizolowane środowiska..

    • BBfanfan

     Myślałem że w nawiązaniu do tego wpisu miałeś telefon podłączony do jakiejś platformy MDM w twojej pracy. Wtedy masz dwie przestrzenie. Jedna prywatną a drugą związana z pracą i aplikacjami kontrolowanymi przez administratora.
     W BB10 to jest BlackBerry Balance , w Androidzie np Android for Work.

     • Piotr Kudrys

      Tak, dokładnie tak to wygląda. Jeśli firma używa MDM to ma możliwość rozdzielenia przestrzeni urządzenia na przestrzeń prywatną i służbową. W zależności od używanego urządzenia można skorzystać z Android for Work, Samsung Knox Workspace itd. oczywiście może to pójść w drugą stronę i urządzenie staje się własnością firmy. Zwiększa to w znacznym stopniu możliwość kontroli nad urządzeniem, jaką ma administrator.

     • BBfanfan

      Aby sobie stworzyć taki bezpieczny kontener można posiadając androida skorzystać z opcji dodawania użytkowników lub w przypadku Samsunga użyć KNOX (który też jest takim izolowanym kontenerem/przestrzenią roboczą) .

      Natomiast jeśli ktoś chciałby mieć zdalny dostęp i kontrolę z poziomu panelu administratora to może przetestować sobie (mając androida) Android for Work.

      https://gsuite.google.com/intl/en/?utm_campaign=apps-help-center-promotion&utm_medium=et&utm_source=apps-help-center&utm_content=en

      Trial to 14 dni, a później chyba $5/miesiąc.
      Zaletą AfW jest łatwy dostęp do tej bezpiecznej przestrzeni z głównego ekranu (mimo że jest ona oddzielona od reszty urzadzenia)

      https://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2015/03/2015-03-23-20.55.11.png

      Jeśli chodzi o usługi BlackBerry to niestety trudno jest się przebić i skorzystać z nich osobie prywatnej.

      Kiedyś korzystałem z rozwiązania Microsoftu (gdy chciałem zaszyfrować lumie z 8.1 w której Bitlocker można było aktywować tylko po podłączeniu urządzenia do serwera Enterprise) i wszystko działało ok. Webowy panel administracyjny też przejrzysty i łatwy do ogarnięcia.
      Po darmowym trialu kosztuje ta usługa coś ok $20/miesiac.

      https://signup.microsoft.com/Signup?OfferId=B07A1127-DE83-4a6d-9F85-2C104BDAE8B4&dl=ENTERPRISEPACK&culture=en-GB&country=GB&ali=1

      Także jeśli ktoś chciałby sobie potestować to polecam żeby dowiedzieć się jak to wygląda i jakie może mieć zalety.

     • Piotr Kudrys

      Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Właściwie takie możliwości / platformy daje każdy OS. To co dodają rozwiązania MDM poza szerszą gamą funkcjonalności to możliwość zarządzania urządzenieami (czy to z kontenerem służbowym i/lub bez niego) niezależnie od tego jakie urządzenia są wykorzystywane. Ze swojej strony (jak Product Manager Proget MDM) jestem wręcz zobowiązany do zproszenia zainteresowanych na naszą stronę:

      http://www.proget.pl

      Gdzie można uzyskać więcej szczegółów dotyczących tego co dają systemy takie jak Proget MDM. Jeśli natomiast ktoś poszukuje wersji dla użytkowników prywatnych lub małych firm proponuję odwiedzić stronę:

      http://www.mobilna.pl

      Jest to platforma do zarządzania i monitoringu urządzeń. Koszta nie są wygórowane bo 12 zł / miesiąc lub 120 zł na rok. Przy czym Mobilna.pl daje możliwość zarządzanie 5-cioma urządzeniami w tej właśnie cenie.

      Jeśli mógłbym coś jeszcze wyjaśnić poza forum to zapraszam do kontaktu:
      piotr.kudrys@proget.pl

     • Itam

      A używałeś kiedykolwiek BES Cloud ?
      https://us.blackberry.com/enterprise/products/bes12-cloud

     • BBfanfan

      Tak. Na samym początku kiedy można było sobie przetestować za darmo. To było tuż po oficjalnym zaprezentowaniu usługi.
      Nie pamiętam dokładnie jak długo można było z tego korzystać. Jeśli mnie pamięć nie my to około kilku miesięcy miałem podłączony do niej telefon.

 • Mong
 • nightowl

  Witam używa ktoś skypa na BlackBerry os10?bo zdaje mi się że kolejna apka już nie działa na bbos10 po jakiejś aktualizacji aplikacji która na mnie została wymuszona skype nie dział mi otwiera się długo są kontakty ale już nie da się dzwonić jak ktoś zna remedium proszę o pomoc

  • Rado

   Jeszcze pół miesiąca temu używałem na BlackBerry Passport, nie było żadnych problemów.

 • soft1house

  Zakładam, że pełna funkcjonalność ( w tym polityki) realizować będzie się jedynie na api Samsunga oraz przy DEP w Iphone. Takich mdm’ow jest sporo na rynku.

 • Mong
 • Peter

  UWAGA!
  Wiadomość z ostatniej chwili…
  Jeśli ktoś posiada konto w „CEX” mógł właśnie paść ofiarą ataku… system oraz komputery tegoż komisu elektroniki użytkowej padł ofiarą ataku, prawdopodobnie hakerów.
  ZALECAM ZMIANE HASEŁ ORAZ EWENTUALNY KONTAKT Z SIECIA SKLEPOW „CEX”
  Dostałem przed chwilą maila od nich właśnie.
  Na chwilę obecną nie są w stanie ocenić siły zagrożenia ale proszą o kontakt jeśli ktoś nie czuje się dość bezpiecznie.
  DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ

 • Sebros

  Przez ten wpis jestem codziennie zmuszony do dodatkowego kręcenia kółkiem od myszki w celu odnalezienia najnowszego artykułu 😉 btw można by pomyśleć o czymś takim żeby było wiadomo że jest to wpis promujący a nie najnowszy artykuł: https://uploads.disquscdn.com/images/4848f35f66c77a31f7a84f4d9c06d498beeedf81ed95efd30257c8bf6d06abde.jpg